Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Sangria cafe – slnečné Španielsko v Novom Meste

Novomešťania majú ďalší dôvod na úsmev. Po dlhých mesiacoch otvorila svoje brány kaviareň na Vajnorskej. V bývalom športovom stánku Zory Czoborovej ponúkajú Lucia a Šimon kávičku a dobroty inšpirované španielskymi chuťami v kaviarni Sangria cafe.

 

Inšpirácia prišla zo Španielska

Otvoriť kaviareň v priestoroch, ktoré boli dlhé mesiace zatvorené, naviac v týchto gastronomicky náročných časoch, nie je vôbec jednoduché. Nič z tohto však neodradilo Luciu a Šimona od toho, aby zhmotnili svoje nápady a ponúkli Bratislavčanom dobroty inšpirované Španielskom. „Marbella je nádherné mestečko na juhu Španielska, ktoré okúzli všetkých návštevníkov. Výnimkou sme neboli ani my“, približujú Lucia a Šimon, ktorí si slnkom zaliate pláže a atmosféru španielskeho pobrežia naplno užili počas návštev Šimonovej rodiny. Morský vánok, krásne prostredie a skvelá gastronómia ich okúzlili natoľko, že sa rozhodli o tieto príjemnosti podeliť aj s nami. Okrem toho morského vánku zažijete vďaka nim pocit ako na dovolenke v novootvorenej kaviarni Sangria cafe.

Skvelá káva a sladučký zákusok v Sangria cafe spríjemnia vaše popoludnie

Sangria cafe poteší milovníkov kávy aj čokolády

Už kávička, ktorú vám v Sangria cafe prinesú na stôl napovie, že táto kaviareň bude iná. Káva je síce pripravená z tradičnej  a u nás obľúbenej značky Bristot Rainforest, z predaja ktorej ide navyše istá časť na obnovu dažďových pralesov, ale aj sem Lucia a Šimon zakomponovali niečo svoje. „Kaviarní, kde vám k espressu prinesú vodu a keks je neúrekom. V Sangria cafe sme však chceli byť iní a preto sme sa rozhodli hosťom ponúknuť ručne vyrábaný čokoládový bonbón s príchuťou kávy. Sladká čokoláda s jemne namletou kávičkou rovnakej značky výborne dotvorí a rozvinie chuť práve dopitého espressa“, vysvetľuje Lucia s úsmevom. Keď raz ochutnáte Luciin ručne vyrábaný čokoládový bonbón budete ľutovať, že ich nemáte plnú krabicu, aby ste zhrešili aj večer pri telke. Ale Lucia myslela aj na to. Bonbóny si môžete kúpiť v darčekových krabičkách a potešiť nielen seba, ale aj čokolabužníkov vo vašom okolí.

Ručne vyrábané čokoládové bombóny vám naservírujú aj s kávičkou

V Sangria cafe vás čakajú španielske dobroty a slovenská pohostinnosť

S čím sa vám okrem pohody a dobrej nálady ešte spája Španielsko? Mne určite s vynikajúcim jedlom, čerstvými šalátmi a Chorizom. Tieto ingrediencie nájdete aj na jedálnom lístku, z ktorého si môžete v Sangria cafe vybrať dobroty ku káve, vínku alebo limonádam. A nemôžeme zabudnúť ani na obľúbenú sangriu, ktorú vám Lucia so Šimonom s úsmevom prinesú na stôl. Domáce koláčiky vyrábané zo sezónnych ingrediencií potešia všetkých, ktoré milujú sladké.

V Sangria cafe zorganizujú business mítingy aj podujatia pre deti.

Business mítingy aj detské oslavy

Sangria cafe má ešte niečo navyše. Okrem priestoru samotnej kaviarne si môžete posedieť aj na terase umiestnenej vo dvore, kde sa deti môžu vyskákať na trampolíne a nechajú vás v kľude si vypiť kávičku. V suteréne kaviarne sa nachádza ďalší priestor, ktorý má úžasný potenciál. Klimatizovaný,   130 metrový priestor s kompletným vybavením v podobe stolov, stoličiek, premietania a tabule je ako stvorený na rôzne business breakfasty, mítingy a pracovné eventy. Využiť sa dá aj na detské oslavy, divadielka, či cvičenie. Ja som sa s Luciou a Šimonom už dohodol, že pre Novomešťanov tu niečo zaujímavé pripravím aj ja. Môžete sa tešiť. Ale dovtedy určite navštívte Sangria Cafe na  Vajnorskej 98G a aspoň takto sprostredkovane si pripomeňte atmosféru slnečného Španielska. A nezabudnite mi dať vedieť, ako sa vám páčilo.

 

 

 

 

Pridaj komentár