Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Jaskáč – menší bytový komplex pre mestských ľudí

Na Jaskovom rade v Novom Meste sa chystá nový stavebný projekt. Osempodlažný Jaskáč s 32 bytmi je zatiaľ bez stavebného povolenia, ale už s niekoľkými predanými bytovými jednotkami.  

 

Jaskáč má výborné napojenie na Pražskú

 

Zámer developerov Cresco Invest Group a Weon Group nie je nový. Myšlienka postaviť na rohu Jaskoveho radu a Stromovej bytový dom vznikla už v roku 2015, záväzné stanovisko je o dva roky staršie. Bytový dom vyrastie na pozemku bývalého pneuservisu, pod Ministerstvom školstva, s dobrým napojením na Pražskú.

Projekt Jaskáč vznikne na rohu Jaskoveho radu a Stromovej

Najviac bytov bude trojizbových

V osempodlažnom dome bude 32 bytov od jednoizbových po štvorizbové. V projekte je najviac trojizbových bytov, čo podľa Adriana Gubča z YIMBA naznačuje, že projekt bude zameraný na  rodiny s deťmi. I keď lokalita je podľa odborníka vhodná skôr ako mestské bývanie pre jednotlivcov a mladšie páry.

 

Jaskáč počíta aj s občianskou vybavenosťou

Projekt okrem bytov počíta aj s občianskou vybavenosťou na prízemí. Vzniknúť by tak mohla aj nejaká útulná kaviarnička, ktorá v tejto časti Kramárov chýba. Parkovanie nových obyvateľov je riešené 35 parkovacími miestami v podzemí a ďalšími dvanástimi na teréne. Developeri počítajú aj s menšími parkovými úpravami.

Jaskáč by mohol priniesť Kramárčanom aj útulnú kaviarničku.

 

Kedy dôjde k samotnej výstavbe projektu v tejto exponovanej lokalite je nateraz otázne, keďže developeri stále nemajú v rukách právoplatné stavebné povolenie.  Podľa najnovších informácií by to však mala byť otázka niekoľkých týždňov.

 

Pridaj komentár