Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Gansberg na Kolibe rešpektuje odkaz minulosti

Koliba patrí medzi najlukratívnejšie časti Nového Mesta. Možnosť bývať v blízkosti lesa a pritom v relatívne dostupnej blízkosti mesta je lákavé. Nové byty s krásnym výhľadom na Bratislavu si môžu užívať aj rezidenti projektu Gansberg a vy sa môžete zaradiť medzi nich.

Prémiové byty v prémiovej lokalite

Ak sa na Kolibe objaví voľný pozemok, medzi developermi sa oň strhne bitka. Je im jasné, že to, čo sa postaví v tejto časti Nového Mesta ľadom stáť neostane. Projekty, ktoré sa tú stavajú patria už tradične medzi nadštandardné a tomu zodpovedá aj cenovka. Majitelia bytov si však za atraktívne prostredia a kvalitnú výstavbu radi priplatia. Výnimkou nie je ani projekt Gansberg z dielne ITB Development, ktorý bol po niečo viac ako roku od spustenia výstavby v októbri minulého roka skolaudovaný a privítal prvých rezidentov.

 

V projekte Gansberg aj na kvalitu okolia.

Gansberg patrí k tým vzdušnejším projektom

Gansberg vyrástol na svahovitom pozemku, kde sa predtým nachádzal zanedbaný vinohrad, ktorý v minulosti tejto lokalite, známej ako Gansberg, dominoval. Na rozdiel od husto zastavaných bytových súbor, ktoré v tejto časti Koliby vyrástli je Gansberg vzdušnejší. Pozostáva s troch objektov s maximálnou výškou štyroch podlaží. Domy sú osadené tak, aby bol výhľad z balkónov a terás čo najširší. ITB aj pri tomto projekte stavilo na úpravu okolia. Medzi domami vznikol zelený priestor s predzáhradkami a detským ihriskom.

Byty s výhľadmi, predzáhradkami aj terasami

Ako uvádza Adrián Gubčo z portálu YIMBA, Gansberg cielil na najbonitejšiu klientelu, čo sa odráža v v architektúre, štandarde, flexibilite klientskych zmien a v neposlednom rade aj na cenách. V predaji bolo 48 bytov (neskôr sa tento počet znížil, keďže niektorí klienti byty spájali). Byty sú rozdelené do štyroch kategórií – Garden obsahujú predzáhradky, City View výhľady na východnú časť centra mesta, Quiet sú orientované do zeleného svahu a Premium sú najexkluzívnejšie strešné penthousy s terasami. Ako uvádza A. Gubčo, ktorý viacero bytov navštívil, reči o vysokom štandarde sa naplnili, takisto ako aj dobrá úroveň prevedenia. Development je, podľa neho, v podobnej kategórií ako blízka Rezidencia na Kolibe.

Viaceré byty disponujú predzáhradkami.

Gansberg prinesie obyvateľom Koliby aj nový chodník

A dobrá správa pre obyvateľov tejto lokality je, že ITB plánuje investovať aj do bezprostredného okolia. Na Jeséniovej a Podkolibskej by sa mal dobudovať dosiaľ neexistujúci chodník a zlepšiť by sa mal prístup na zastávku verejnej dopravy. Toto určite poteší obyvateľov, ktorí chýbajúci chodník vnímajú ako jeden z najväčších problémov tejto oblasti.

Gansberg ostáva výrazným, no zároveň citlivým doplnkom lokality pod Kolibou. Ak vás projekt zaujal a chcete meniť svoje bývanie, kontaktujte developera ITB a uchmatnite si posledné z bytov, ktoré ešte ostali neobsadené.

Pridaj komentár