Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

maly-princ-espresso-bar-v-novom-meste

Malý Princ Espresso Bar vás vezme na inú planétu: Káva, nekáva aj špeci veci

V tieni stromu s magickou atmosférou presne tak, ako v knihe

Čo sa mne na tomto espresso bare páči najviac, je spôsob, akým sa vám celý podnik prihovára. Na rohu staršej budovy otvorené dvere pozývajú dnu, tabuľa s dennou špeciálnou ponukou zas nápadne dáva dôvod, prečo sa zastaviť o niečo dlhšie a vychutnať si moment. Samotný priestor veľmi vkusne zladený od najmenších doplnkov až po pôvodné steny, hrubé takmer už historické okná a aj nápojový lístok. Máte chuť na kávu? Alebo radšej nekávu? K raňajkám pomarančový džús alebo radšej veselšiu verziu – super fancy, osviežujúcu mimosu? 

maly-princ-espresso-bar-interier

To mi pripomína, ak hľadáte miesto, kde sa môže vaša tvorivá duša realizovať alebo sa potrebujete sústrediť, tu nájdete oboje a v ktorúkoľvek dennú hodinu.  

maly-princ-espresso-bar-novomestan

Káva, nekáva a aj špeci veci 

Neexistuje lepší nápad ako ísť po kávu k Malému Princovi. Prečo? Jednoducho pre jej čerstvosť, rozmanitosť a lásku, s akou vám ju do šálky či kelímku na cestu dievčatá pripravia. Najčastejšie u nich z mlynčeku môžete ochutnať etiópsku a kolumbijskú kávu, no odporúčam zvoliť Princ Blend.  Klasické espresso, lungo či flatwhite nakopne kreatívnu myseľ, pre povzbudenie a poobedné osviežnie je zas ideálne cold brew či affogato s vanilkovou zmrzlinou. 

espresso-kaviaren-maly-princ-novomestan

cold-brew-nove-mesto-maly-princ-novomestan

Raňajkové nebo a špeci veci  

Viete, aké najlepšie rozhodnutie môžete urobiť v sobotu ráno? Spomaliť a vychutnať si začiatok víkendu na taliansky spôsob. S kávou, bohatými raňajkami, ktoré robil niekto iný a preto chutia tak dobre. V Malom Princovi nájdete stálu ponuku ale ja odporúčam nechať sa prekvapiť a vsadiť na sobotnú špeciálnu ponuku – sladký aj slaný variant. Ja som mal šťastie na francúzsky toast s javorovým sirupom a tvarohovou penou. Neviem sa však rozhodnúť, či šošovicový dhal, volské oči, špenát a domáci kváskový chlieb nebola o niečo lepšia voľba.  

ranajkove-menu-maly-princ-espresso-bar

Okrem raňajok má Malý Princ aj ponuku špeci vecí. Tu si môžete vybrať s koláčikov do ruky, sezónnych polievok ako rýchly a zdravý obed, limonády, cheesecaky, šišky a mnoho ďalšieho.  

Pre všetkých ľudí a pre každého tvora  

Presne tak ako nadčasová kniha aj rovnomenný espresso bar Malý Princ v našom Novom Meste ponúka niečo pre každého. Naozaj, neklamem. Sedel som v menšej z dvoch miestností, oproti pri vedľajšom asi nájdený spisovateľ čerpal inšpiráciu z príjemného priestoru a napeneného cappuchinaPri veľkom okne si zas mladý pár vychutnával neskoré raňajky a vonku pod stromom sa na slnku vyhrieval štvornohý chlpáč. Perfektné sobotné doobedie, naozaj.  

maly-princ-espresso-bar-nove-mesto

Naozaj oceňujem, že Malý Princ, rovnako ako v knihe aj tento espresso bar, víta domácich miláčikov. V Bratislave takých podnikov nie je veľa, nie to ešte s ochotnou obsluhou a v blízkosti našich dverí. Každopádne ak hľadáte miesto, ktoré má osobnosť, Malý Princ Espresso Bar je to pravé orechové. Mne najviac učaroval zvláštnou schopnosťou vziať ma niekam ďalej, na inú planétu. Stavte sa na kávu so sebou ak máte busy deň, dievčatá vám určite darujú kúsok energie 🙂

Pridaj komentár