Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Thal – výborná káva, raňajky a prekvapenie na obed

Nové Mesto je pre milovníkov dobrého jedla ako stvorené. Máme tu skvelé kaviarne a reštaurácie, z ktorých si vyberú všetci. A teraz sa nám výber ešte rozšíril. Vo obchodnom centre VIVO! otvorili jednu z najlepších bratislavských raňajkární Thal.

 

Thal sme privítali v obchodnom centre VIVO!

Koncept kaviarne Thal je Bratislavčanom už pár rokov známy. Tiež som občas zavítal do Blumentálu, kde sa táto štýlová kaviareň nachádza. Správa o tom, že otvárajú prevádzku v obchodnom centre VIVO! ma preto veľmi potešila. Mať toto skvelé miesto takmer „pod nosom“ znamenalo vidinu výbornej kávy a skvelého jedla. To bolo začiatkom marca. Ani sme sa nenazdali a situácia sa zvrtla tak, že obchodné centrá a s ním aj všetky prevádzky boli kvôli korona kríze zatvorené. Tomu je už koniec a tak máme cestu do OC VIVO! znovu otvorenú. Konečne môžem s kamošmi skočiť na kávu do Thalu, ktorý nájdete na prízemí obchodného centra.

 

Ľahké ovocno-zeleninové raňajky aj tradičný English Breakfast

A viete čo mám v kaviarni Thal najradšej? Jasné, ich Flat White z 9 Grams Coffee nemá chybu, ale mojim favoritom sú domáce smothies. Tí, ktorí toho na raňajky veľa nezjedia sa po vypití 4 decového mixu ovocia, zeleniny, vločiek a mlieka budú cítiť najedení až-až. Ale ja som väčší hladoš a mojím favoritom je avokádový chlebík s pošítovaný vajíčkom. Priznám sa, skúšal som ho robiť aj doma, ale na majstrov kuchárov z Thalu sa veru nechytám. A možno je to aj tým, že bezlepchový chlebík z rodinnej pekárne a lokálne bio vajíčka doma bežne nemávam.

Slané či sladké? Pri pohľade na raňajky v kaviarni Thal je ťažké sa rozhodnúť. Lákajú vás obe.

Kuchári vám pripravia jedlo „na mieru“

Thal vás nenechá v štichu ani na obed. Ich losovoé kari s kokosovým mliekom ma nasýtilo do prasknutia. A skrátka tu neprídu ani tí, čo majú nejaké obmedzenia v strave. Kuchári v Thal sú veľmi ochotní a vyjdu každému hosťovi v ústrety. Okrem stáleho menu si môžete vybrať aj denný špeciál s polievkou. Čo to bude sa dozviete ráno na ich Facebooku.

Obrovský výber domácich koláčikov a sladká čokoláda poteší srdce každého milovníka mlsania.

Sladká bodka na záver

Odísť z Thalu bez toho, aby som si dal čokoládu je takmer nemožné. Pri jej príprave spolupracujú s mojou obľúbenou Lyra chocolate a ja stojím pravideľne pred dilemou či si ju dať s madnľami alebo kyselkavým bobuľovým ovocím. A ak by ste ešte stále pociťovali deficit sladkého, určite neprehliadnete denne čerstvé domáce koláče. Usmievajú sa na vás z presklených vitrín hneď, ako vkročíte do kaviarne.

Tak šup šup. Poďme spolu na raňajky.

Pridaj komentár