Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Pekáreň na Kolibe láka neodolateľnou vôňou, za ktorou nezaostáva ani chuť

V Novom Meste máme veľa šikovných ľudí. Určite medzi nich patrí aj Vlado Volf, ktorý si na Kolibe otvoril pár rokov dozadu pekáreň. Pôvodná predstava, piecť sladké koláče a nakupovať chlieb od kvalitnej pekárne sa rýchlo zmenil a dnes je Pekáreň na Kolibe jedna z najlepších v Bratislave.

 

Čo sa za mladi naučíš…..

Vladova mama bola vyučená kuchárka, ktorá sa vareniu a pečeniu s vášňou venovala až do dôchodku. Napriek tomu, že malý Vladko sa okolo maminy v kuchyni nikdy nemotal viac ako bolo nutné, stopy to v ňom zanechalo. A tak ho pred desiatimi rokmi napadlo postaviť si vlastnú malú pekáreň, v ktorej nájdu maškrtníci najlepšie koláčiky a budú si môcť kúpiť chlieb a pečivo z pekárne, s ktorou budú spolupracovať. Obklopil sa však výbornými pekármi, ktorý o nejakom kupovaní od iných nechceli ani počuť. A tak už takmer 9 rokov produkujú remeselne vyrábané kvalitné pekárske výrobky. Vďaka minimu veľkých výrobných strojov, ale zato maximu šikovných rúk pekárov cítiť lásku v každom jednom chlebe, pečive či koláči.

 

Najlepší slaninovú vrkoč nájdete v Pekárni na Kolibe

Od Vlada a Heni som ochutnal už veľa dobrôt. Z chlebíkov u mňa jednoznačne vedie hutný ražno-špaldový, ktorý je s chutnou pomazánkou priam dokonalý. Mimochodom, aj tú si v Pekárni na Kolibe môžete kúpiť. A ak máte radi slané dobroty z múky, určite vyskúšajte slaninový vrkoč alebo zapečenú klobásu, či párok. Takú desiatu vám budú závidieť všetci kolegovia.

V Pekárni na Kolibe si kúpite najlepšie slaninové vrkoče, bratislavské rožky a čokoládové croissanty

Slané, sladké, zákusky aj torty od Vlada

Vlado ostal verný aj svojmu pôvodnému plánu s pečením koláčov. Ja ako fanúšik bratislavských rožkov musím povedať, že tieto z Pekárne na Kolibe patria jednoznačne k najlepším. A domáca ťahaná štrúdla s tvarohom alebo s makom je úplné nebíčko v papuľke. Okrem toho dokonalé makovníky, orechovníky a kakaovníky sú ideálnym štartom dňa. Vlado vám pripraví na objednávku aj pohostenie na večierok, skvelé zákusky a krásne torty, ale aj catering na váš biznis meeting. A keďže ide Pekáreň na Kolibe s dobou, domáce dobroty aj rozvážajú. Navštívte ich webovú stránku, napíšte mail alebo zavolajte a už na druhý deň si môžete vychutnať slané alebo sladké dobroty z tejto tradičnej remeselnej pekárne.

 

Pridaj komentár