Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Ak vám chýbali knižky, zbystrite pozornosť. Novomestská knižnica opäť funguje

Dobrých správ je v poslednej dobe stále viac a viac. Ako zodpovední Novomešťania a Novomešťanky si ich určite zaslúžime. Jednou z tých pozitívnych je aj to, že naša centrálna knižnica na Pionierskej ulici obnovila svoje výpožičné služby.

 

Prísne hygienické opatrenia umožnili otvorenie knižnice

Nie je to tak dávno, čo som pre vás podrobne zmapoval knižnice v našej mestskej časti Nové Mesto. Krátko na to prišlo ich uzatvorenie z dôvodu pandémie koronavírusu a vy ste ich možno ani nestihli navštíviť. Ak ste fanúšikom kníh v tlačenej forme, nelákajú vás elektronické alternatívy knižiek a nechcete si kupovať stále nové a nové publikácie, určite vás správa o otvorení knižnice poteší. Zamestnanci knižnice na Pionierskej ulici sprísnili hygienické opatrenia a v obmedzenom režime knižnicu otvorili.

Knižky si vyberiete cez on-line katalóg a pracovníci knižnice vám ich pripravia na vyzdvihnutie na Pionierskej ulici.

Výber, objednávka aj potvrdenie prebieha elektronicky

Knihy si môžete vybrať výlučne prostredníctvom on-line katalógu knižnice na adrese kbnm.sk/on-line-katalog. Dostupnosť kníh zistíte z katalógu veľmi jednoducho. Pokiaľ svieti zelená, môžete si ju pridať do zoznamu. Samotné objednanie kníh prebieha tiež elektronicky. Pošlete mail na kbnm@kbnm.sk, napíšte svoje meno, priezvisko a identifikačné číslo vašej knižničnej karty. A už len čakáte na potvrdenie  mailom, že vaša knižná objednávka je pripravená a môžete si ju vyzdvihnúť.

 

Knižnica na Pionierskej je otvorená dva dni v týždni

Všetky knihy sú pripravené a následne zabalené do ochrannej fólie. Vydávané sú cez okno na prízemí centrálnej knižnice na Pionierskej 12. Knihy si môžete prevziať v utorok a vo štvrtok medzi 15 a 17 hodinou. Nemali by ste samozrejme zabudnúť na rúško a prípadne aj rukavice. Všetko čo použijete, pero, potvrdenku a podobne budú po každom použití dezinfikované a pripravené pre ďalšieho čitateľa. Knižiek si môžete objednať 5 a na ich prečítanie máte 1 mesiac. Verím však, že teraz nebudete toho času toľko potrebovať a do biblioboxu (schránky na knihy), ktorá je pred budovou knižnice ich vrátite skôr. Knižky tak budú môcť vydezinfikovať a pripraviť pre ďalších čitateľov.

 

Pridaj komentár