Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Don Quijote – pizzeria, v ktorej zaženiete hlad aj smäd

Pizza patrí jednoznačne medzi najobľúbenejšie jedlá Novomešťanov. Aspoň by sa tak dalo usudzovať podľa množstva pizzerii, ktoré v Novom Meste sú. Jednou z tých najlepších je Don Quijote. Okrem chrumkavej pizze a obedového menu tu načapujú aj chutné pivko.

 

Don Quijote je už roky synonymom kvalitného jedla

Na Račianskej ulici oproti známemu Zvaračáku stojí domček, ktorý v sebe ukrýva už dlhé roky reštaurácie. Keď sa jeho brány otvorili pod novým názvom Don Quijote, bol som zvedavý, či sa úroveň jedla zlepší. A veru, zlepšila. A naviac, za tých 5 rokov, čo si tu môžete dať skvelú pizzu, sa nepokazila. Obed alebo večera tu je stále stávka na istotu.

V pizzerii Don Quijote si môžete dať pizzu a pivo vnútri aj na terase.

Posedieť si môžete vnútri aj na terase

V interiéri dominuje drevo a tehla, ktoré sú pre tento tip reštaurácií typické. Veľmi príjemne atmosféru dopĺňajú kvetináče s čerstvými bylinkami, ktoré končia na pizzách hostí. Počas teplejších dní je otvorená aj krytá terasa, ktorá je od rušnej Račianskej ulice oddelená samotnou budovou reštaurácie. Takže v lete si svoj obed alebo večeru môžete vychutnať aj na čerstvom vzduchu. Jediné negatívum, tak typické pre mnohé bratislavské reštaurácie je, že nemáte kde zaparkovať. Preto odporúčam využiť iné formy dopravy, ako vlastné auto. Navyše tak budete môcť pizzu zapiť aj výborným pivom.

Už sa to nesie. Okrem pizze aj denné menu, remeselné pivo a víno z Malokarpatských viníc.

Pizza tradičná aj netradičná a k tomu výborné pivko

A na čom si v Don Quijote môžete pochutnať? Okrem tradičných názvov pizze v jedálnom lístku nájdete aj špecialitky s názvom ako Popoeye alebo Lojzko. Každý deň si okrem toho môžete vybrať z denného menu, ktoré vám naservírujú od 11-tej do 14-tej hodiny. Aktuálnu ponuku Don Quijote zverejňuje aj na svojom Facebookovom profile. No a napokon moje obľúbené pivko. Okrem klasických ležiakov tu nájdete aj špeciality od malých slovenských a českých pivovarov. Vinárov zas poteší ponuka slovenských vín prevažne z Malokarpatskej oblasti.

 

Ak máte chuť na pizzu a ešte ste neochutnali tú z Don Quijote, určite tak urobte. Pizzu si môžete zobrať aj so sebou, alebo ak si objednáte jedlo vo vyššej hodnote, privezú ju aj k vám domov.

 

 

Pridaj komentár