Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

vespa caffeteria na vajnorskej

Štvrtá Vespa Caffeteria je v Novom Meste!

Buon Giorno Vajnorská ulica! Takto nielen svojich návštevníkov ale aj okoloidúcich zdravia otvorené dvere štvrtej prevádzky v Bratislave dobre známej Vespa Caffeteria. Rodinný podnik s láskou ku káve a tradičnému baristickému umeniu je typický svojou atmosférou, ktorá láka milovníkov kávy v ktorúkoľvek hodinu dňa. 

Talianska atmosféra u chorvátskych bratov

Viete vôbec, kde Vespa začala svoju tradíciu? Možno ostanete prekvapení rovnako ako ja, že nápad otvoriť si caffeteriu vznikol v hlavách bratov Brisaki z Chorvátska. Asi sa pýtate prečo. Odpoveď treba hľadať na Istrii kde bratia vyrástli. Táto oblasť je totiž typická dvojjazyčnou rečou, v pohode sa tu totiž dohovoríte ako chorvátsky, tak aj taliansky. A presne taká je aj samotná atmosféra v každej jednej prevádzke – pocit ako doma a organizovaný chaos. Erik, majiteľ siete kaviarní, hovorí, že práve to je tá esencia, ktorá robí z Vespy obľúbené a známe miesto.Zakladajú si totiž na osobnom prístupe, často ho preto môžete vidieť s táckou v ruke zabraného v rozhovore s niektorým so zákazníkov.

kava v novom meste

Pomalé ráno = káva, croissant a čerstvý fresh

Presne túto trojkombináciu sa vám oplatí ochutnať vo Vespa Caffeterii na rohu Vajnorskej a Bajkalskej. V poradí už štvrtá pobočka obľúbenej talianskej kaviarne teraz zavítala aj k nám do Nového mesta a svojim starším sestrám nezostala nič dlžná. Káva je tu rovnako kvalitná, pomarančový fresh rovnako čerstvý a pri troške šťastia si pochutnáte aj na úplne horúcom croissante. A to najlepšie zo všetkého? Za espresso zaplatíte iba 0,90 € a za croissant iba o 10 centov viac. Taliansko je láska, čo si budeme hovoriť a toto vo Vespe má tú najautentickejšiu chuť v okolí. Prego!

vespa caffeteria na vajnorskej

Ak hľadáte miesto, kde si vychutnať špičkovú kávu v špeciálnom prostredí, Vespu na Vajnorskej by ste mali zaradiť na prvé miesto. Rodinný prístup totiž Erik pretavuje aj do reálnej podoby – často ho totiž môžete stretnúť aj osobne s táckou v ruke a úsmevom na perách ?

Pridaj komentár