Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Darujme pozornosť – Karči a deti z Nového Mesta seniorom

Čo dokáže Karči – kreslená postavička z Nového Mesta, keď spojí členov občianskeho združenia a deti z Nového Mesta? Napríklad vyčariť úsmev na tvári štyridsiatim piatim babičkám a deduškom z Domu seniorov Rudi. Darujme pozornosť nielen počas Vianoc.

 

O tom, že mnohé babičky a deduškovia z domovov seniorov ťažko znášajú súčasné protipandemické opatrenia sa hovorí takmer denne. Mnohí z nich nevideli svoje rodiny už dlhé mesiace. A s blížiacimi sa Vianočnými sviatkami prežívajú odlúčenie od svojich najbližších ešte ťažšie. Veď vidina sviatkov strávených bez rodiny nikomu na nálade nepridá.

 

Čo poteší babičky a deduškov z novomestského Domu seniorov Rudi?

Aby som babičkám a deduškom, ktorí sú v týchto dňoch zatvorení za dverami svojich dočasných domovov spríjemnil dni strávené bez rodiny, spojil som sa s pani riaditeľkou Martou Mikulkovou z Domu seniorov Rudi, ktorý je práve v našom milovanom Novom Meste. Tá ma uistila, že i napriek epidémii môže darčeky svojim seniorom odovzdať a povedala mi, čo by ich potešilo.

Do balíčkov pre babičky a deduškov sme pribalili aj kreslený vinš od detí z Nového Mesta.

Aj novomestskí školáci sa zapojili do projektu Darujme pozornosť

Hneď som sa, spolu s členmi nášho občianskeho združenia, pustil do prípravy balíčkov pre babičky a deduškov. Ale aby som im okrem užitočných vecí a drobností, ktoré im spríjemnia dni pribalil aj niečo osobné, poprosil som pani Milenu Partelovú, riaditeľku zo Základnej školy Sibírska, či by mohli najmenší žiaci nakresliť babičkám a dedkom vianočný pozdrav. Pani riaditeľka s nadšením súhlasila a tak si seniori našli vo svojich balíčkoch pribalený aj vinš od detí zo Sibírskej.

 

Darčeky pre babičky a deduškov z Domu seniorov Rudi odovzdali pani riaditeľke naši členovia Erika a Peter.

Darujme pozornosť

Balíčky s vianočným prekvapením sme pani riaditeľke z Domu seniorov Rudi odovzdali a  radosť babičiek a deduškov z darčekov si môžete pozrieť aj vo videu, ktoré som pre vás natočil. 

 

Spolu s Karčim môžeme robiť radosť nie len na Vianoce. Pridajte sa k nám a DARUJME POZORNOSŤ babičkám a deduškom z Nového Mesta po celý rok.

 

Pridaj komentár