Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Na Kamzíku v Novom Meste pribudne prírodné šantisko pre malých aj veľkých

Ďalší stavebný ruch na Kamzíku? Áno, ale výsledkom tentoraz nebudú nové byty, ale prírodná prekážková dráha. Projekt, ktorý sa pracovne nazýva prírodné šantisko už začal vyrastať v mestských lesoch na Kamzíku.

 

Decká aj v prírode potrebujú niečo navyše

Vybrať sa do prírody s deckami je to najlepšie, čo pre nich môžete urobiť. Prebehnú sa, nadýchajú čerstvého vzduchu a mestské deti pokukajú čo-to v prírode. Ale ako dlho ich takto zabavíte? Z mojich skúseností nie dosť dlho na to, aby ste boli aj vy spokojní. Mestské lesy preto pripravili projekt prírodného šantiska na Kamzíku, na ktorom už intenzívne pracujú Jakub a Michal, ktorý decká a tínedžerov zaujme na prvý pohľad. Ide o pilotný projekt takého šantiska v mestských lesoch, informoval Jakub Mrva – jeden z autorov tohto projektu.

 

Drevené atrakcie do lesov skvele zapadnú

Prírodné šantisko je zábavná dráha pre trošku väčšie deti. Rôzne prírodné prvky, umne zostavené medzi stromami, prispejú k prevereniu a rozvoju pohybových zručností deti a zároveň rozšíria možnosti aktivít v prírode. Zostavené sú z rôznych drevených atrakcií ako sú drevené pníky a lávky, rôzne preliezačky, lezecká veža z dubových kmeňov a podobne. Ako sa vyjadril Jakub na svojom profile, nebudú to žiadne farebné ihriská určené najmä menším deťom. Táto prekážková dráha zaujme rôzne vekové skupiny. Decká si budú môcť rozvíjať nielen svoju motoriku, poskákať si na pníkoch, loziť po kmeňoch stromov alebo vyliezť na vežu z dreva, ale aj obhmatať prírodné materiály a rozvíjať svoju fantáziu.

santisko-na-kamziku

Mestské lesy približujú Kamzík Bratislavčanom

 

Mestské lesy na Kamzíku sú vďaka úpravám pre Bratislavčanov stále prístupnejšie a atraktívnejšie. Ešte v minulom roku pribudol nový chodník, ktorý zjednodušil pohyb na Kamzíku aj pre rodičov s detským kočíkom a vozíčkarom. Dnes už všetci nedočkavo čakáme na dostavbu prírodného šantiska, ktoré priláka do lesov ďalšie bratislavské deti a ich rodičov.

 

Pridaj komentár