Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Dom športu si aj po rekonštrukcii zachová športový ráz

Pasienky sa už mnohé desaťročia hrdia titulom športová lokalita. V okolí nájdu športový fanúšikovia hokejový, futbalový aj tenisový stánok, či známu bratislavskú plaváreň. Súčasťou tohto všetkého bol v minulosti aj hotel s príznačným názvom Dom športu.

 

Chátrajúca budova si rekonštrukciu pýtala

Budova hotela svoju funkciu nenapĺňala už dlhé roku, fungoval skôr ako sídlo rôznych športových zväzov a jej prevádzka generovala každoročnú stratu. O rekonštrukcii začal uvažovať jej nový majiteľ, známy športový podnikateľ Ladislav Ásványi, po odkúpení od Slovenského združenia telesnej kultúry.  Po niekoľkoročnej príprave odštartovala jeho rekonštrukcia.

Terasový ráz pôvodnej budovy ostal zachovaný. Nový majitelia vďaka tomu získajú terasy so štedrou výmerou.

Dom športu dostane pridané využitie

Rekonštrukčné práce na Dome športu odštartovali v marci minulého roka a kolaudácia je naplánovaná na záver tohto roka. Vzhľadom na viaceré prekážky spôsobené aktuálnou situáciou je otázne či bude tento termín dodržaný. A čo nás v Dome športu po rekonštrukcii čaká? V osempodlažnej budove sa nachádza 47 bytov, apartmánov a štúdií. Zostalo zachované terasové členenie, takže byty na 4. až 8. poschodí disponujú veľkorysými terasami, na ktorých budú môcť ich majitelia stráviť príjemné chvíle.

 

Počíta sa so športovými zväzmi aj múzeom

Kancelárska časť bude umiestnená vo vyššej desaťposchodovej budove. Investor počíta s tým, že administratívne priestory budú využívať predovšetkým rôzne športové zväzy. Priestor pre služby vznikne na prvých dvoch podlažiach. A priestor v minulosti využívaný ako kongresová hala sa zmení na Múzeum slovenského športu. Pribudnú aj parkovacie miesta, ktorých kapacita sa zvýši na  161 parkovacích miest.Adrián Gubčo z portálu YIMBA dúfa, že rekonštrukcia Domu športu prinesie skutočne nielen naplnenie komerčnej schémy, ale aj citeľné efekty v podobe zlepšenia podmienok pre rozvoj športu a podpory športovcov. Či to tak skutočne bude, ukáže budúcnosť.

V administratívnej časti má vzniknúť aj Múzeum slovenského športu.

Očakáva sa aj výstavba multifunkčnej haly

V tesnej blízkosti Domu športu vznikne aj nová multifunkčná hala. Zámer postaviť ju oznámil Slovenský zväz hádzanej. Kapacita haly je 954 divákov a náklady na výstavbu sú odhadnuté na 4 mil. eur. Na jej financovaní sa bude podieľať aj Ministerstvo školstva.

Pridaj komentár