Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Rezidencia na Kolibe – komorný projekt na lukratívnom mieste

O tom, že Koliba patrí medzi najvychytenejšie lokality Nového Mesta niet pochýb. Rezidenčných projektov, ktoré v posledných rokoch uzreli svetlo sveta je tam hneď niekoľko. Jedným z nich je aj menší, komorný projekt Rezidencia na Kolibe.

 

Les aj mesto na dosah

Dôvodov, prečo chcú ľudia na Kolibe bývať je hneď niekoľko. Okrem toho, že je to fakt lukratívna časť Bratislavy je odtiaľ blízko do lesa aj do mesta. I keď dopravná dostupnosť sa s každou novou výstavbou komplikuje, u budúcich majiteľov bytov na Kolibe stále prevažujú pozitíva, čo je vidieť na tom, že tu postavené projekty sa stále rozchytajú ako horúce rožky.

 

Záujem o bývanie na Kolibe pretrváva

O záujme bývať na Kolibe sa presvedčil aj developer Atrios Real Estate, ktorý tu realizoval projekt  Rezidencia na Kolibe postavený pred dvoma rokmi. Išlo síce o menšiu výstavbu, v ktorej bolo len 32 bytov, ale tie z ponuky zmizli veľmi rýchlo. Developer projektoval celú rezidenciu tak, aby mali majitelia bytov ničím nerušené výhľady. Tie sa podarilo zachovať aj na nižších podlažiach.

Rezidencia na Kolibe disponuje štedrými predzáhradkami, lodžiami a terasami.

Moderná stavba a veľa zelene

Štyri objekty s maximálnou výškou štyri podlažia v každom ohľade rešpektujú okolie a nepôsobia vôbec rušivo. Aj vďaka tomu, že snahou developera bola maximalizácia zelených plôch. To sa podarilo vďaka veľkorysým predzáhradkám, veľkým strešným terasám a lodžiám. Aj podľa Adriána Gubča z portálu YIMBA je Rezidencia na Kolibe projektom s veľmi dobrým štandardom, na ktorý sa nehrá. Okrem zelene tu pribudlo aj 64 parkovacích miest.

Rezidencia na Kolibe je moderný projekt v atraktívnej lokalite Koliby

A zase tá doprava

Koliba všeobecne sa už dlhodobo potýka s dopravnými problémami. Rovnako je to aj v tomto prípade. Jediné dopravné napojenie je autom. Kvôli chýbajúcim chodníkom je komplikované aj využívanie mestskej hromadnej dopravy. Zišla by sa aj ja lepšia občianska vybavenosť. Toto sú však úlohy, ktoré žiaden z developerov stavajúcich na Kolibe nevyrieši a na ťahu je v tomto prípade mesto alebo mestská časť.

 

Pridaj komentár