Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Karči pomáha seniorom z Nového Mesta s nákupom

Tohtoročná jar znamenala stopku pre celú krajinu.  Mnohí mali obavy o svoje zdravie a neodvážili sa ísť ani do potravín. Najmä seniorom sa odporúčalo vychádzať čo najmenej. Novomešťan Karči sa prihlásil a ponúkol seniorom z Nového Mesta pomoc s nákupom.

 

Aj mladé občianske združenie môže pomôcť

Občianske združenie Novomešťan – Dobrý sused Karči malo v tom čase len pár členov a svoje aktivity len rozbiehalo. Napriek tomu som sa okamžite spojil s Mestským úradom Bratislava Nové Mesto a s oddelením Participácie Bratislava Nové Mesto a ponúkol som našu pomoc. Tá bola viac než vítaná, keďže najmä v začiatkoch pandémie, sa hodila každá ruka ochotná pomôcť. A neboli to len nákupy potravín.

 

Nákupy pre Novomestských seniorov

Okrem toho, že som spolu s našimi členmi pre babičky a deduškov z Nového Mesta vybavoval ich denné nákupy v potravinách či v lekárni, som pomohol mestským organizáciám so zháňaním dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní pomôcť. V neposlednom rade sme seniorom, ktorí sa ohlásili poskytovali informácie, ku ktorým sa nevedeli sami dopátrať. Pre ľudí zbehlých na internete je jednoduché nájsť si napríklad obľúbenú reštauráciu a objednať si z nej obed. Babička alebo deduško sa k týmto informáciám dostanú zložitejšie.

Novomešťan Karči a jeho členovia pomáhajú Novomestským seniorom.

Seniori potrebujú niekoho, s kým môžu zdieľať svoje pocity

Neraz okrem nákupu potrebovali aj niekoho, kto si vypočuje ich strach a obavy. Ochotne som venoval svoj čas telefonátom s novomestskými seniormi. Občas chceli poradiť, občas potrebovali zahnať samotu a s niekým zdieľať svoje pocity alebo spomienky. Každá minúta týchto rozhovorov ostane zaznamenaná v mojej mysli.

 

Podať pomocnú ruku treba stále

Počas krízových situácií, ale aj mimo nich, by sme mali byť svojim blížnym, susedom, či známym nápomocní. Bez ohľadu či vonku zúri epidémia koronavíru, chrípky alebo je úplne normálny deň. Podať pomocnú ruku treba stále. A najmä tým, ktorý si sami pomôcť nevedia. Ja sa aktivitám pre seniorov venujem stále.

A poteším sa každej ruke, ochotnej pomôcť.

 

 

Pridaj komentár