Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Karčiho domčeky pre hračky na detských ihriskách v Novom Meste

Aj vy ste sa už pozastavili nad tým, koľko rozhádzaných hračiek neraz ostáva na detských ihriskách po odchode posledných detí a rodičov? Niektoré zabudnuté, iné stratené alebo odhodené. Aby sa hračky na ihriskách len tak nepovaľovali vyrobíme Karčiho domčeky pre hračky.

 

V Novom Meste sú niektoré detské ihriská naozaj krásne. A ako poznáme novomestské detičky a ich rodičov svoj voľný čas na nich trávia naozaj radi. Veď taká ihrisko na Novej dobe ukryté v tieni starých platanov alebo moderné ihrisko na Osadnej ponúka príležitosti na skvele strávený voľný čas. Ale čo by to bolo za ihrisko, keby si naň deti nedoniesli hračky?

 

Už žiadne rozhádzané hračky

S hračkami na detské ihrisko síce deti prídu, ale neraz odchádzajú bez nich. Veď zabudnúť zapatrošenú formičku do piesku alebo zakotúľanú loptičku na ihrisku skutočne nie je problém. A hračky tak ostávajú cez noc rozhádzané v pieskovisku. Nielen tie stratené a zabudnuté, ale aj úmyselne odhodené.

 

Zapojíme rôzne vekové a sociálne kategórie

 

Aby sme predišli takémuto neporiadku na ihriskách a aby mali stále všetky deti k dispozícii hračky, s ktorými sa môžu pohrať a neskôr ich odložiť vymyslel som projekt Karčiho domčeky pre hračky. Na detské ihriská v Novom Meste umiestnime drevené domčeky, do ktorých budú môcť deti odložiť hračky, ktoré chcú nechať na ihrisku. Pohrať sa s nimi bude môcť každé dieťa, ktoré bude mať záujem. Hračky sa nebudú zbytočne ničiť na daždi a detské ihriská a ich okolie budú upratané. Drevené domčeky chceme vyrobiť s pomocou klientov miestneho Centra sociálnych služieb. Tí v rámci svojich záujmových činnosti a pod odborným vedením môžu priložiť ruku k dielu a pomôcť s výrobou domčekov na hračky. A aby boli domčeky pekné a veselé, vyzdobiť ich pomôžu deti z novomestských základných škôl.

 

Takéto domčeky na hračky už čoskoro pribudnú v Novom Meste.

 

Umiestnením Karčiho domčekov pre hračky na detské ihriská v Novom Meste sa predíde neporiadku na detských ihriskách a zničeniu hračiek, ktoré neraz ostávajú na detských ihriskách rozhádzané. Deti sa aj takýmto spôsobom naučia, že si veci treba vážiť a treba ich odkladať na miesto, ktoré je k tomu určené. Zároveň zapojením klientov Centra sociálnych služieb stmelíme komunitu zdravých a hendikepovaných obyvateľov mestskej časti Bratislava Nové Mesto.

Pridaj komentár