Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

tajomstva Kuchajdy nove mesto

Kde stráviť víkend v Novom Meste? Kuchajda aj Lanovka na vás čakajú

Po niekoľko týždňovej uzávierke obľúbených miest Novomešťanov a Novomešťaniek máme dobré správy. Obľúbená Kuchajda aj Lanovka na Železnej studničke sú opäť otvorené. Vyčistené, vydezinfikované čakajú na návštevníkov.

 

Kuchajda už použité mikrovlnky neukrýva

Napriek tomu, že posledné týždne bol obľúbený rekreačno-oddychový areál Kuchajda v Novom Meste zatvorený, pracovníci EKO podniku nezaháľali. Potápači jazero, tak ako každý rok, vyčistili a veru, ponachádzali tam všakovaké prekvapivé predmety. Napadlo by vás zahodiť do jazera mikrovlnku, umývadlo, či plastovú stoličku? Vás možno nie, ale nejakých „dobrákov“ zjavne áno. Našťastie po zásahu potápačov je jazero čisté a pripravené pre návštevníkov. Pokosené a upratané bolo aj okolie vodnej plochy a vydezinfikované boli všetky lavičky.

Na Kuchajde musíme dodržiavať povinný rozostup. Aby sme nezabudli, upozornia nás na to takéto tabuľky.               Zdroj: FB/RK

Lanovka zo Železnej studničky na Kamzík spustená

Deň po otvorení Kuchajdy začala aj prevádzka obľúbenej Lanovky na Železnej studničke. Aj tu prebiehala v posledných týždňoch údržba technických detailov, čistenie a dezinfekcia. Po konzultácii s ministerstvom dopravy dostal EKO podnik zelenú a povolenie lanovku spustiť.  Návštevníci tak opäť môžu vychutnať 15 minútovú jazdu zo Železnej studničky na Kamzík a užiť si výhľady na nádhernú prírodu Malých Karpát.

Areál Kuchajdy nájdete otvorený denne od 8,00 hod do 20,00 hod.

Sprísnené pravidlá, rúško a odstupy

Napriek tomu, že boli obe atrakcie otvorené, nemôžeme si tam robiť čo chceme. Na Kuchajde i pri jazde Lanovkou musíme dodržiavať prísne pravidlá, ktoré znížia riziko prenosu infekcií. Ak by sme sa pozabudli, veľmi rýchlo nám to pripomenú tabuľky, ktoré sú rozmiestnené po areály. Naďalej platí predchádzajúce pravidlo zákazu vstupu do areálu Kuchajdy so psom a na bicykli a pribudli k nemu aj povinný vstup s rúškom, dodržiavanie bezpečných odstupov a skrátená otváracia doba. Workoutové ihrisko zatiaľ využívať nemôžeme, ale prechádzka popri vodnej ploche a s pohľadom na rodinky kačičiek je veľmi príjemná. Na pravidlá dohliadajú policajti, hasiči i dobrovoľníci, tak im prosím nepridávajte prácu. Pravidlá rozostupov je potrebné samozrejme dodržiavať aj pri rade na lanovku. S ostatnými podmienkami vás na mieste oboznámia pracovníci EKO podniku, ktorí sú stále na mieste.

Jazda Lanovkou zo Železnej studničky na Kamzík trvá asi 15 minút.

Pridaj komentár