Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Projekt Guthaus čaká dokončenie v budúcom roku

Obyvatelia Nového Mesta isto neprehliadli čulý stavebný ruch za predajňou Lidl na Račianskej ulici. Vyrastá tam rezidenčný projekt Guthaus, ktorý, podľa vizualizácií, patrí k architektonicky najkrajším projektom. Developer sa okrem bytov samotných zameral aj na okolie. Napriek tomu sa ani tento projekt nevyhol kritike.

Guthaus stavba

Na Račianskej ulici je čulý stavebný ruch. Už onedlho tu vyrastie rezidenčný projekt Guthaus.                                                      Foto: TASR             

Hľadali ten najlepší kompromis

Spoločnosť Corwin prevzala zámer od projekčnej firmy, ktorá projekt predstavila už v roku 2013. Oproti pôvodnému plánu a po dlhých, až 15 mesačných, rokovaniach so zástupcami mestskej časti ja zástupcami občianskeho sektora (napríklad združenie Bratislavské rožky a Nadácia Nová Cvernovka) je na svete riešenie, ktoré bude mať na okolie menšiu ekologickú i dopravnú záťaž na Račiansku ulicu. Zmenšila sa zastavaná plocha pozemku, podlažná plocha aj počet parkovacích miest.

Dve veže s modernou architektúrou

Guthaus budú po dokončení tvoriť dve veže, ktoré budú mať 16+1 a 19+1 podlaží. V nich bude 292 bytov a apartmánov, ktoré možno považovať po každej stránke za nadštandardné. Projekt vznikol v dielni špičkového rakúskeho architektonického štúdia AllesWirdGut a podieľali sa na ňom aj krajinný architekti a technologický špecialisti. „Dominantným prvkom budovy sú pásové zalamované balkóny, ktoré sú pomerne hlboké a budú doplnené tieniacimi paravánmi, ktoré sú dnes veľmi  módnym, no príťažlivým doplnkom viacerých projektov“, vyjadril sa o Guthaus Adrián Gubčo z YIMBA.

Guthaus exteriér

Developer projektu Guthaus si dal záležať aj na exteriéroch.

Každá minca má dve strany

V dnešnej dobe každý rezidenčný zámer vzbudzuje zmiešané pocity. Na jednej strane všetci chápeme, že ľudia potrebujú bývať a majú o byty záujem. Dobrým krokom sú, podľa mňa, aj  projekty vznikajúce na nevyužitom území brownfieldov, ktoré takto dopomôžu k ich rozvoju. Na opačnej strane stoja hlavne bezprostrední susedia nových projektov sťažujúci sa najmä na dopravnú situáciu, ktorá sa s každým novým stavebným projektom zhoršuje. A keďže je dopravná situácia na Račianskej, najmä v dopravnej špičke, kritická, očakávaným riešením je rozširovanie dopravných kapacít, ktoré je ale v rukách vedenia mesta. Ak chcete bývať v tomto nadštandardnom projekte, pozrite si webovú stránku  projektu a skontaktujte sa s developerom. Ešte ich niekoľko v ponuke majú.

 

 

Pridaj komentár