Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Rámovanie – Böhm – rodinná firma s umeleckým duchom

Peter Böhm a jeho rodina sú ľudia s umeleckým duchom. Svoju kreativitu a lásku k umeniu pretavili do rodinnej firmy a vzniklo Rámovanie Böhm, kde sa každý venuje rôznej umeleckej činnosti. V ich obchodíku si môžete dať nielen zarámovať obrazy, ale si kúpiť nádherné kúsky, ktoré vznikli pod rukami týchto nadaných ľudí.

 

Ľudská tvorivosť je krásna

Ako hovorí Peter, ľudská tvorivosť je asi to najkrajšie, čo ľudia dostali. Svojimi nádhernými prácami to dokazuje nielen on, ale aj jeho manželka a deti. Peter má úžasné estetické cítenie a k obrazom, fotografiám alebo iným zaujímavým predmetom dovolí vyniknúť. Jeho manželka Katarína je akademická maliarka a maľuje obrazy na hodváb, ale i iné techniky.

 

Peter rámuje aj vzácne kúsky. Toto je napríklad cviker T.G.Masaryka, zarámovaný v Rámovaní Böhm.

V umeleckých stopách sa vybrali aj deti

Kreativitu zdedili aj deti Petra a Kataríny. Ich dcéra Eva je akademická maliarka a okrem maľovania navrhuje a vyrába detské odevy. Druhá dcéra Ľudmila sa zas venuje návrhárstvu a výrobe nádherných a účelných výrobkov pre detské izby. Najmladší syn Peter je vyštudovaný reštaurátor a následne si vzdelanie doplnil o fotografiu. Teraz ho môžete stretnúť v dielni, kde sa venuje reštartovaniu, čisteniu a renovácii starých obrazov. Pod jeho rukami však vznikajú aj krásne šperkovnice, ktoré si okrem iného môžete v obchodíku kúpiť. A nájdete ich aj na jeho webovej stránke.

 

Pod rukami Petra Böhma mladšieho získavajú staré obrazy stratenú krásu.

Rámovanie – Böhm s citom pre dielo

Petra nájdete každý pracovný deň v jeho obchode Rámovanie – Böhm na Brezovského ulici. Okrem zarámovaného obrazu, fotografii, či zrkadla vám Peter fotky doplní napríklad o paspartu, alebo vám dielko zasklí antireflexným sklom tak, aby sa vám na naň neprášilo, ale bola výborne viditeľné. A aj máte doma starý obraz, ktorý si zaslúži vyčistiť alebo jeho rám zreštaurovať, dvere do rámarstva sú vám otvorené. Vyčleňte si však na návštevu dostatok času, Peter je síce šikovný a svoju prácu zvláda nielen precízne ale aj rýchlo, ale odtrhnúť oči od nádherných obrazov, zrkadiel, špekrovníc a ďalších diel Petra a jeho rodiny je takmer nemožné.

 

Ak si chcete spríjemniť deň pohľadom na krásne umenie navštívte obchod Rámovanie – Böhm. Nájdete ho aj na našej mape.

Pridaj komentár