Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Thali india vo Fresh Markete

Thali – oáza farieb, vôní a života vo Fresh Markete

Viete prečo majú Novomešťania radi Fresh Market na Rožňavskej? Lebo tam nájdu čerstvú zeleninu a ovocie od lokálnych pestovateľov, obchodíky s produktami, ktoré sú zdravé a chutné a v neposlednom rade kvalitné jedlo. A jedno z tých najlepších vo Freshi je jednoznačne indická kuchyňa v podaní skvelých kuchárov z Thali.

Najlepšia india vo Fresh Market

India v strede Európy, kde inde ako vo Fresh market

Keď sa Milan vrátil zo svojej dlhšej cesty po Indii chýbali mu na Slovensku výnimočné chute, ktoré boli pre tamojšiu gastronómiu typické. Pobyt v Indii ho očaril tak, že nekonečna paleta farieb a vôní sa stala jeho srdcovou záležitosťou. S Adamom, ktorý zas miloval Londýnsky street life a všadeprítomný street food sa preto spojili a vytvorili spolu oázu. Miesto, kde si môžete skvelo oddýchnuť pri jedle – aj v strede Európy. A tak vzniklo Thali. Úžasné miesto, kde si pochutíte na tom najlepšom z indickej a thajskej kuchyne.

Voňavé indické jedlá vo Fresh Market

Zdravo, chutne a samozrejme pikantne

Thali nie je len názov reštaurácie, ale aj špeciálneho taniera, na ktorý si všetky dobroty z repertoára tunajších kuchárov naberiete. Každý deň máte na výber basmati ryžu, ochutenú ryžu alebo kuskus a dalu. To je tradičná indická strukovinová omáčka. K tomu si môžete pridať ďalšie zo štyroch zeleninových omáčok s exotickými koreninami. Ako príloha sa podáva v indickej peci Tandoor upečený skvelý chlieb naan, alebo ďalšie špeciality. Nechýba polievka a čerstvé šaláty, dezerty a tradičné indické nápoje. V prehľadnom týždennom menu máte vyznačené aj úrovne štiplavosti jednotlivých omáčok. Niektoré sú fakt sila,  preto vyberajte s rozvahou. A to platí aj o množstve. V Thali si naberáte sami a platíte len za to, čo sa ocitne na vašom tanieri.

Naan je najlepšia príloha v Thali

Staňte sa majstrom indickej kuchyne

Ak vám indická a thajská kuchyňa chutí, určite vyskúšajte chuťové bomby, ktoré pre vás pripravujú kuchári pod vedením indického šéfkuchára Dheerua. Toho môžete stretnúť aj na Thali kurzoch varenia, ktoré sa konajú raz mesačne a naučíte sa na nich variť výborné vegetariánske a indické recepty. Všetky ingrediencie si potom môžete zakúpiť v Thali obchodíku.

Kurzy varenia v Thali

Pridaj komentár