Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

poke bar

Aloha na raňajky? Navštívte Poké bar na Bajkalskej

Povedzte Aloha! Do našich končín totiž zavítal nový Poké bar, ktorý servíruje tradičné havajské jedlo – poké. Novootovrený bar na Bajkalskej v Troch vežiach ponúka mnoho nápadov ako si okoreniť tradičné obedové menu. Nestihli ste raňajky? Oceánske chute s japonským nádychom osviežia nejeden brunch. 

Čerstvosť a zdravé kombinácie na raňajky aj obed

Poké je zdravá miska plná bielkovín a vitamínov, ktorá žiari všetkými farbami. Skladá sa z ryže, čerstvých rýb a veľkého množstva zeleniny, byliniek, chrumkavých semienok ale aj morských rias, či edamame fazuliek. ,,Čaro tohto jedla je v precíznej príprave priamo pred očami zákazníkov a nekompromisnej čerstvosti surovín, ktoré spoločne vytvárajú exotickú chuť,“ hovorí majiteľka a vášnivá cestovateľka Iva. Najlepšie na tomto kúsku Havaja je zaručená vlna vitamínov a potrebných bielkovín, ktoré telo cez deň potrebuje. Ak preto hľadáte jedlo čo vás zasýti ale „nevyvalí bok“, mali by ste dať týmto zdravým miskám šancu.

ako vznika poke

,,Náš Poké Bar chce byť miestom pre ľudí, ktorí milujú dobré jedlo, miestom, kde aspoň na chvíľu zabudnú na pracovný zhon a vychutnajú si malú plážovú oázu pohody pri každom poké súste,“ – Iva, majiteľka exotiky na Bajkalskej 

Ak máte radi exotiku, toto jedlo si určite zamilujete.

Do Poké baru na rohu Troch Veží sa ale oplatí vybehnúť aj na raňajky. V stálej ponuke majú napríklad sladučký banana bread s arašidovým maslom alebo opečený chlieb s marinovaným lososom, krémovým syrom, nakladanou cibuľkou a kopcom zdravej rukoly. A keby ste videli, ako to len vedia naservírovať – aj oči sa najedia. Počkať, vlastne môžem vám to ukázať, na Instagrame Poké bar nájdete výber venovaný raňajkám! Ak nie ste raňajkový typ, za nás ale určite vyskúšajte poké a niektorú z naozaj skvelých polievok. Toto kombo vás totiž zaručene teleportuje na opačnú stranu zemegule, priamo do stredu Tichého oceánu. Tam niekde je predsa Havaj, nie?

ranajyk bananovy chlieb poke bar

Objednajte si Havaj aj domov

Iva hovorí, že  v dnešnom svete často odsúvame zdravé a kvalitné jedlo na druhú koľaj, pretože nestíhame a má pravdu. Ak nejde hora k Mohamedovi, musí ísť Mohamed k hore. Presne tak, aj havajské poké môže prísť rovno k vám na stôl, stačí si len zavolať. Kompletné menu nájdete na stránke bistro.sk.

donaska ranajky alebo obed od poke bar

Ak chcete vedieť o najnovších receptoch, či spoznať ako to v Poké bar chodí, sledujte Facebook alebo Instagram. Už len fotky vyzerajú nesmierne chutne, však? Verím, že máte aj osobnú skúsenosť, nebojte sa o ňu podeliť v komentároch 🙂

 

 

Pridaj komentár