Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

ranajky-v-open-house

Open House Cafe & Bistro – raňajky v Novom meste

Raňajky ako najobľúbenejšie jedlo dňa? Určite áno, najmä, keď navštívite kaviarne v Novom meste, ktoré sa na prvé jedlo dňa špecializujú.  Ich poznávacím znamením je výborná káva, tradičné raňajkové dobroty a väčšinou aj niečo navyše. Na začiatku Vajnorskej v Open House Cafe & Bistro je to jednoznačne interiér a milá obsluha, ktorá robí z tejto kaviarne obľúbené miesto nielen na raňajky.

Kvety vo fľašiach? A prečo nie?

Kaviareň váš hneď po vstupe osloví veľmi prívetivým interiérom. Opticky je od vonkajšieho ruchu oddelená stenou, ktorá zároveň slúži ako netradičné miesto pre kvetinové dekorácie. Naopak previazanosť s vonkajším priestorom navodzujú obrovské okná s parapetmi, ktoré sú určené na sedenie. Útulne zariadený priestor s prevahou dreva, štýlovými svietidlami a množstvom živých kvetín, netradične umiestnenými aj vo fľaškách na stene, naštartuje váš deň.

Nielen káva, čaj a čokoláda

Náladu vám celkom iste zlepší aj pohľad na raňajkové menu. Tradičný chlebík vo vajci a vynikajúce pomazánky môžete raz za čas vymeniť za neskutočne dobrý croisant preliaty s horúcou čokoládou a ovocím. To je pastva nie len pre vaše chuťové poháriky, ale ja pre oči. A pre športovcov vynikajúca proteínová kaša doplnená o ovocie a horkú čokoládu. Ak nemáte hneď ráno chuť na kávu, môžete sa naštartovať smoothiečkom alebo šťavou z čerstvých pomarančov. Aj tak si myslím, že ochutnáte všetko. Úžasná vôňa, ktorá vám v Open House cafe & bistro  pošteklí čuchové bunky, vás k tomu jednoducho donúti.

open-house-ranajky

Dobrý drink aj niečo malé na zahryznutie

Kaviareň nájdete otvorenú od ôsmej do desiatej večer a ak ju navštívite v neskoršom čase, môžete si pochutnať na polievkach, šalátoch alebo bruschettách. A k tomu máte na výber zo širokej ponuky vín, rumov či whiskey. V lete si naviac môžete posedieť aj na terase, ktorá ku kaviarni patrí. A ak budete pozorne sledovať Facebookový profil Open House cafe & bistro určite neprehliadnete ich hudobné večeri.

Pridaj komentár