Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Brick Beer & Restaurant – po hokeji na pivo

Na rušnej Trnavskej ceste vyrástol pred pár rokmi nový hotel a bol zrekonštruovaný zimný štadión. O tom som vám už písal aj na mojej stránke. A hneď vedľa neho stála kedysi celkom populárna čínska reštaurácia, ktorú nahradila nová dvojpodlažná budova. A práve v nej nájdete reštauráciu Brick.

Inšpirované Tehelným polom

Pri stavbe sa architekti zrejme inšpirovali názvom lokality, v ktorej vyrástla – Tehelné pole. S ňou korešponduje tehlová fasáda, industriálny interiér aj názov Brick – tehla. Tmavohnedý interiér i exteriér, už spomínaný tehlový obklad, mohutne pôsobiace drevené stoly, stoličky a lavice s tmavým čalúnením navodzujú tú správnu pivársku atmosféru.  Toto je miesto, kde chcete stráviť večer so svojimi kamošmi. A ak hľadáte priestor pre svoju oslavu, či akciu, v Bricku máte k dispozícii oddelenú miestnosť, ktorú pripravia len pre vás.

Zlatý mok z Čiech aj Belgicka

Keďže ide o piváreň, najdôležitejšia je kvalita piva. V Bricku vám načapujú tankový Staropramen, ale aj ležiak, či nefiltrovanú dvanástku rovnakej značky. Výborný je aj Staropramen v tmavej verzii. Ak máte radšej pivá, ktoré nie sú také horké určite ochutnajte belgický Hoegaarden alebo jemnú Stellu Artois, prípadne fľaškové Leffe. Ak uprednostňujete víno, ale tvrdší alkohol, určite si vyberiete tiež. Nápojový lístok v Bricku je skutočne bohatý.

Chutné jedlo nielen k pivku

Brick je vyhľadávaný aj ako obedová reštaurácia. Počas dňa tu za pár minút dostanete na stôl chutné jedlo, ktoré je cenovo veľmi prístupné. Na jedálnom lístku však nájdete aj výborné burgre, alebo dobroty k pivu.  Gurmánov potešia aj sezónne akcie, ako sú kačacie hody a podobne.  Pečené rebierka, ktoré som tu ochutnal ja, patrili medzi tie najlepšie, aké som jedol.  A navyše, v ktorúkoľvek dennú, či večernú hodinu tu môžete stretnúť aj naše hokejové hviezdy, ktoré to majú z práce len na skok.

Aj naši mladí hokejisti si zájdu po tréningu na obed do Bricku.

Pridaj komentár