Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

masoodromana_shortribsnabrioske

Mäso od Romana kúpite cez eshop

Keď pred pár mesiacmi otvorili v novostavbe Urban Residence na Račianskej ulici remeselné mäsiarstvo Mäso od Romana, veľmi som sa potešil. Po prečítaní samých pozitívnych recenzií som neváhal ani chvíľu a mäsiarstvo som navštívil. A veru neľutoval som. Okrem kvalitného mäsa som objavil aj mäsové jedlá, ktoré nemali chybu.

 

Cesta z korporátu do gastrobiznisu

Roman sa ku gastrobizinsu dostal pár rokov dozadu, keď opustil prácu v korporáte a založil jednu z najlepších sietí hamburgární, mimochodom jednu z mojich najobľúbenejších, Regal Burger. Počas pôsobenia v Regal Burgeri sa pravidelne stretával s dodávateľmi mäsa a zistil, že dobytok možno chovať aj bez dokrmovania a tlačenia v maštaliach. Úplne stačia zelené pastviny, na ktorých sa kravičky napasú a k spokojnosti im nič nechýba. Druhou stranou mince bola jeho fascinácia mäsom. A toto vyústilo do rozhodnutia otvoriť si remeselné mäsiarstvo Mäso od Romana.

 

masoodromana_bravcove

Mäso od Romana ponúka kvalitné mäso od Slovenských a Moravských chovateľov.

 

Kvalitné mäso aj vynikajúce hotové jedlá

Mäso u Romana nie je obyčajné mäsiarstvo. Ponuka mäsa od lokálnych dodávateľov zo Záhoria, Liptova a zo susednej Moravy je vynikajúca. Môžete si tu kúpiť kvalitné slovenské a české mäsko a pripraviť si z neho doma nejakú lahôdku alebo pohostiť priateľov grilovaným stejkom. Toto je v mäsiarstve, možno až na tú kvalitu mäsa, vcelku bežné. To čím sa Mäso od Romana líši, je ponuka jedál, ktoré vám Roman a jeho kolegovia pripravia na mieste. V mäsiarstve so stolmi si môžete „na stojáka“ pochutnať na poriadnom stejku, klobáskach alebo iných dobrotách podľa aktuálnej ponuky. Bonusom je výčap s pivom, ktoré si načapujete sami. Roman sa neskrýva, chodí pomedzi ľudí a s vášňou s nimi hovorí nielen o mäse. Roman okrem toho organizuje aj kurzy, na ktorých vás naučí pripraviť to najdokonalejšie mäso.

 

masoodromana_roman

Roman vám pripraví kvalitné jedlo, s vášňou porozpráva o mäse a dá tipy na grilovanie.

 

Aktuálne len cez eshop

To, že mäsiarstvo bude v normálnom režime fungovať len necelé 2 mesiace Roman nečakal. Keďže to nie je len obyčajný obchod, ale miesto, kde sa ľudia stretávajú a vychutnávajú si výborné stejčíky a pivko, ho v súčasnej situácii donútilo prevádzku zatvoriť. Mäsko si tak môžete objednať v mäsových balíčkoch cez e-shop, na ktorom nájdete aj ďalšie vynikajúce jedlá z Romanovej dielne. Objednávku si môžete vyzdvihnúť v predajni na Račianskej alebo nechať doviezť až k vám domov. A keď niečo z Mäsa od Romana ochutnáte, budete čakať, kedy toto všetko pominie a prevádzka sa vráti do štandardných koľají. Tak ako ja.

 

Pridaj komentár