Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Na Pionierskej ulici otvoria nové športoviská

Keď sa povie Pionierska, hneď mi napadne šport. Práve na Pionierskej sa nachádza najväčší športový areál v Novom Meste a tiež športová hala. Ako exteriérové ihriská, tak i samotná športová hala však už mali to najlepšie za sebou a zaslúžia si nový šat.

 

Ako prvá začala kompletná rekonštrukcia športového areálu, ktorý má pod patronátom Nové Mesto. Prešiel približne rok a moderné multigeneračné športovisko sa už jasne črtá. Už onedlho budú môcť miestny obyvatelia vyskúšať bežeckú dráhu, futbalové a basketbalové ihrisko, korčuliarsky ovál, ale aj cvičisko pre seniorov a workoutové športovisko. Nebude chábať ani multifunkčné ihrisko a stolnotenisové stoly.

Doobeda školáci a škôlkari, poobede miestna komunita

Areál dopoludnia využijú žiaci základnej školy Sibírska a škôlkari, ktorí chodia do škôlok v blízkom okolí. Popoludní a cez víkendy bude areál slúžiť obyvateľom blízkeho a možno aj vzdialenejšieho okolia. Športoviská budú spĺňať nielen všetky bezpečnostné náležitosti, ale aj požiadavky miestnych obyvateľov. Budú vybudované tak, aby neboli rušivé pre okolie.

Areál na Pionierskej čakajú posledné úpravy. Zdroj: FB – Rudolf Kusy

Nielen exteriérové športoviská, ale aj nová hala

S modernými exteriérovými športoviskami príliš nekorešpondovala dosluhujúca športová hala na Pionierskej 16. Hlavné mesto preto pristúpilo k ukončeniu jej prevádzky ku koncu tohto školského roka. Hala bude zbúraná a na jej mieste vyrastie moderná a bezpečná športová hala.

Nová športová hala na Pionierskej 16 bude určená aj na súťaže v gymnastike

 

Moderná športová hala aj na súťaže

Jej súčasťou bude nové multifunkčné ihrisko s rozmermi 20 x 40 metrov a výškou 8 metrov. Pribudne hľadisko pre 100 návštevníkov a malý bufet. Bratislava tak získa ďalšiu halu, ktorá bude vhodná aj na usporadúvanie športových súťaží v gymnastike. Rekonštrukcia prebehne v rámci programu komplexnej obnovy ZUŠ a centier voľného času v správe mesta. S búraním súčasnej haly na Pionierskej 16 by malo mesto začať už tento rok. Ďalší harmonogram výstavby ešte nie je známy.

 

 

Pridaj komentár