Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Nechajte autá doma. Na výlet do prírody môžete využiť autobus

Slnečné lúče pomaly prebúdzajú prírodu a lesy v okolí Nového Mesta ožívajú. Okrem mláďat, ktoré v týchto dňoch prichádzajú na svet sa v Mestských lesoch pohybuje stále viac a viac ľudí. Bratislavský dopravný podnik vychádza v ústrety tým, ktorí chcú na cestu do prírody využiť autobus.

 

Jarné obdobie je v Bratislave už tradične spojené s väčšou chuťou Bratislavčanov tráviť viac času v prírode. Lesy sú plné bežcov, cyklistov a rodiniek na prechádzke. Mnohí na cestu do prírody využívajú automobily. Avšak to je spojené často s nemalými problémami pri parkovaní a nevyhnutnosťou vrátiť sa z prechádzky na rovnaké miesto z akého štartovali.

 

Na prepravu využite autobus

Ideálnym riešením je preto nechať autá zaparkované pred domov a na cestu do prírody využiť linky verejnej dopravy. Vie to aj Bratislavský dopravný podnik a ako každý rok aj teraz pristúpil k posileneniu a predĺženiu autobusov, ktoré premávajú v lokalite Železnej stuničky a Koliby, resp. Kamzíka.

 

Zo Železnej studničky do Lesoparku aj na Kačín

Už tento víkend sa autobusom č. 43 odveziete z Patrónky cez Železnú studničku nielen do Lesoparku, ale aj na Kačín. Na obľúbené miesto opekačiek bude smerovať každý druhý spoj. Interval medzi jednotlivými spojmi bude 20 minút. Tento režim bude trvať až do októbra.

Do lesa je to z Nového Mesta na skok. Novomešťania tam radi trávia svoje voľné chvíle.

Na Kamzík linkou 144

Dopravný podnik pristúpil aj k predĺženiu časov v prípade autobusu č. 144, ktorý spája Kolibu a Kamzík. Autobusom sa na Kamzík môžete prepraviť v čase medzi 8,30 až do 19,30 hod. Frekvencia linky je každých 15 minút.

 

Nezabúdajte na ohľaduplnosť

Napriek tomu, že les je obľúbeným miestom Novomešťanov, nemôžeme zabúdať na to, že je domovom zvierat. Najmä v tomto jarnom období, kedy mnohé druhy privádzajú na svet svoje mláďatká by sme sa mali na prechádzkach správať ešte ohľaduplnejšie ako zvyčajne. A samozrejmosťou by malo byť aj to, že odpadky po lese nezahadzujeme, ale všetok odpad si zoberieme so sebou alebo ho umiestnime do vyhradených kontajnerov, ktoré nájdete aj v lesoparku.

 

Pridaj komentár