Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Ružové bicykle Rekola majú svoju stanicu už aj na Železnej studničke

Zdieľanie bicyklov, kolobežiek a skútrov sa u nás teší veľkej obľube. Alternatívny spôsob dopravy využívajú tisícky Bratislavčanov. Jednou z firiem, ktorá je to zdieľania dopravných prostriedkov zapojená je Rekola so svojimi ružovými bicyklami. Tie môžete teraz využívať nielen na presun po meste, ale vďaka novým stanovištiam aj na cyklovýlet po lesoparku.

Keď sa na jeseň minulého roka objavili v uliciach Bratislavy ružové bicykle, nedalo sa to prehliadnuť. K žltým bicyklom od Slovnaftu a zeleným kolobežkám od Boltu pribudli ružové bicykle od Rekola. V zime z ulíc zmizli, aby sa opäť na jar objavili aj na nových stanovištiach.

 

Lesný bikesharing

Keďže súčasné odporúčania epidemiológov sú predovšetkým výlety mimo zastavaných území, prispôsobili sa tomu aj v Rekole a jedno zo svojich najnovších stanovíšť otvorili na konečnej trolejbusov pri Červenom moste. Práve tu si budete môcť zobrať svoj bicykel a urobiť si cyklovýlet na Železnú studničku, prípadne ďalej do lesoparku. Cesta je vybetónovaná, vstup motorových vozidiel je na ňu zakázaný, takže je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Naviac sa pozdĺž nej nachádza viacero bufetov, ktoré môžete využiť a kúpiť si niečo malé pod zub alebo zahnať smäd.

 

Po ceste sa nachádza viacero bufetov, ktoré môžete využiť na občerstvenie. Zdroj: FB

Mestský vs. lesný bikesharing

Odomknúť si bicykel zo stojana a presunúť sa ním určitú vzdialenosť bolo doteraz typické pre husto zastavané územia. Bicykle, prípadne kolobežky sa využívali ako alternatívny dopravný prostriedok určený na krátke vzdialenosti. Po skúsenostiach Rekola z Karlovej Vsi a Dúbravky, kedy ružové bicykle fungovali ako náhrada za rekonštruovanú električku sa v Rekole rozhodli rozšíriť svoje služby práve o lesný bikesharing.

Ružové bicykle budú na Železnej studničke dočasne

Rekola spúšťa projekt najmä kvôli súčasných vládnym obmedzeniam, kedy chce ľuďom dopriať možnosť voľného pohybu v prírode. Služba bude dostupná počas celého lockdownu. V prípade zvýšeného záujmu je možné, že prevádzka lesného bikesharingu bude pokračovať aj v letnej sezóne. V blízkej dobe je naplánované aj rozšírenie počtu staníc na celé územie Železnej studničky, čím by bolo možné ružové bicykle odstavovať na viacerých miestach v rámci Malých Karpát.

Pridaj komentár