Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Vlna na predaj – návody, priadze aj pomôcky na štrikovanie a háčkovanie

Tento článok je venovaný tým manuálne zručnejším Novomešťanom a tým, ktorí sa chcú niečo nové naučiť. Ručné práce nemusia byť výsadou žien, veď máme kopec šikovných módnych návrhárov, takže kľudne môžu pokračovať v čítaní o šikovnej Paulíne a obchodíku Vlna na predaj, nielen ženy, ale aj muži.

 

Čo sa v detstve naučíš, v dospelosti akoby si našiel

Paulína sa naučila pliesť a háčkovať už ako malé dieťa. Ihlice a klbko vlny však nepatrili k jej top záľubám a zapadali prachom. Keď však ostala doma, na materskej dovolenke, so svojim starším synom začali na ňu „vyskakovať“ na internete stránky s háčkovanými dečkami, čiapočkami, či sukienkami. „Videla som ako všetci okolo mňa aj po celých internetoch háčkovali, tak si vravím, že to predsa zvládnem aj ja“, hovorí Paulína. Pospomínala si na to, čo ako dieťa vedela a pustila sa do háčkovania tiež. Začala dečkou, pokračovala čiapočkou pre synčeka a už to išlo.

vlna-na-predaj-priadze

V obchodíku Vlna na predaj nájdete kvalitné priadze aj ochotu poradiť.

Keď sa zo záľuby stane práce

Postupne k háčkovaniu pridala aj štrikovanie. Pôvodné obavy z toho, či to zvládne, či si to bude pamätať, či sa jej nerozutekajú očká z ihlíc veľmi rýchlo pominuli a Paulína si aj k štrikovaniu opäť našla cestu. Dokonca tak, že svoje dielka a všetko potrebné  k štrikovaniu a háčkovaniu začala predávať v kamennom obchodíku aj na internete.

vlna-na-predaj-paulina

Paulínu nájdete v obchode každý pracovný deň a aj v sobotu. Vždy milú a s úsmevom.

Ochota poradiť v obchodíku Vlna na predaj nechýba

Paulínku a jej šikovné kolegyne nájdete v milom obchodíku Vlna na predaj na Vajnorskej 20 každý pracovný deň a v sobotu. Ochotne vám vysvetlia všetko, čo k štrikovaniu a háčkovaniu budete potrebovať, koľko vlny si kúpiť, aké pomôcky vám uľahčia prácu. A na  webovej stránke Pletenie-hackovanie nájdete výborné návody. Napríklad na pletené ponožky, ktoré sa teraz, keď sa teploty vonku znižujú veru hodia. Dočítate sa tam aj to, ako upliesť detský sveter, kardigán alebo uháčkovať trendy tričko. Dozviete sa aj to, ako využiť zvyšky vĺn a pretvoriť ich na vkusnú čiapku. Zo stránky sa jednoducho prekliknete na Paulínin eshop, kde si môžete povyberať vlniek a bavlniek od výmyslu sveta. A samozrejme aj najrôznejších pomôcok na pletenie a háčkovanie.

 

Tak ak neviete ako stráviť chladný podvečer alebo upršaný víkend, objednajte si všetko potrebné, prečítajte návod a vytvorte si niečo pekné a navyše praktické.

 

 

Pridaj komentár