Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Železničná poliklinika na Trnavskom mýte bude mať nového majiteľa

Na Trnavskom mýte prebehne v najbližších rokoch niekoľko výrazných zmien. Predaný Istropolis sa v rukách súkromného developera zmení na moderné centrum, hovorí sa o zmenách v Novej Tržnici a očakávajú sa novinky aj na priľahlej Filiálke. Ďalšou na rade je Železničná poliklinika, ktorej predaj by mal prebehnúť ešte tohto roku.

 

Obrovský komplex budov, ktorého súčasťou je nemocnica, poliklinika aj ubytovňa slúžil od 80-tych železničiarom na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Postupne bol však systém poskytovania železničiarskej zdravotnej starostlivosti utlmený. Budovy boli prenajaté súkromnému prevádzkovateľovi zdravotnej starostlivosti ProCare. Firma tu umiestnila ambulancie všeobecných i špecializovaných lekárov ako aj lôžkové oddelenie.

 

Železničná poliklinika na Trnavskom mýte smeruje do aukcie

Rovnaký osud aký čaká Železničnú polikliniku na Trnavskom mýte stretlo viacero nehnuteľností vo vlastníctve Železníc Slovenskej republiky. Budovy svoj pôvodný účel neplnia a železnice ich postupne predávajú alebo pripravujú na predaj, aby získali finančné zdroje na výstavbu a údržbu tratí. Rovnako aj mohutný komplex na Trnavskom mýte by mal byť predaný formou aukcie ešte v tomto kalendárnom roku.

 

Atraktívna je najmä lokalita Trnavského mýta

Prednosťou budovy polikliniky na Trnavskom mýte je určite jej poloha s výborným napojením na mestskú hromadnú dopravu. Železnice zdôrazňujú aj jej pomerne veľkú úžitkovú plochu – takmer 20,7 tisíc metrov štvorcových a 35 parkovacím miest. Budúce využitie komplexu je čisto v rukách nového majiteľa. Jediným obmedzením je nutnosť zachovať kryt civilnej ochrany, a to aj v prípade likvidácie budovy, a existujúcich inžinierskych sietí železníc.

 

Brzdou v záujme bude zrejme aktuálny územný plán

Denník E, ktorý správu o predaji budovy publikoval zisťoval záujem developerov, u ktorých predpokladal potenciálny záujem. Spoločnosť Penta Real Estate (napriek blízkosti k súčasnému nájomcovi budovy spoločnosti ProCare) záujem nepotvrdila. Dôvodom má byť územný plán, ktorý významne obmedzuje výstavbu bytov na tomto území. Naopak Immocap, ktorý v blízkosti budovy postavil centrum Central, hotel Lindner a revitalizoval podchod, svoj záujem zvažuje. Spolu so zámerom Nového Istropolisu by tak vedel využiť potenciál tejto lokality. Šepká sa aj o záujme magistrátu, ktorý možnosť získať budovu polikliniky do svojho majetku nepotvrdil ani nevylúčil.

 

Budova je v súčasnosti prenajatá súkromnému poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti

Aký bude osud Železničnej polikliniky na Trnavskom mýte napovie aukcia, ktorá prebehne ešte v tomto roku. Rovnako to môže veľa napovedať aj o smerovaní celej lokality, ktorá v sebe skrýva obrovský potenciál stať sa atraktívnym miestom verejného života.

Pridaj komentár