Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Moderná električka v Novom meste

Električka v Novom Meste bude čoskoro modernejšia

Električka patrí v Bratislave k najčastejšie využívaným prostriedkom mestskej hromadnej dopravy. Od jej výstavby  bolo urobených niekoľko rekonštrukcií, príležitostí na významnejšiu modernizáciu však bolo málo. I k tým však postupne dochádza a po Karlovej Vsi a Dúbravke bude modernejšia aj električka v Novom Meste. 

 

Modernizácia električky v Novom Meste

Po Karlovej vsi sa modernejšej električky dočká aj Nové Mesto

 

Potreba modernizácie Vajnorskej radiály je na stole už nejaký ten piatok. Projektová dokumentácia mala byť uzatvorená už v roku 2015. Keďže však žiaden stavebný ruch na električkovej trati v Novom Meste neprebiehal je zjavné, že sa tento plán nepodarilo naplniť. Hlavné mesto preto v roku 2018 vyhlásilo novú verejnú súťaž na zhotoviteľa projektovej dokumentácie a zdá sa, že tentoraz bude v hľadaní projektanta úspešnejšie a do leta 2021 by mohla byť táto časť uzatvorená. Realizácia modernizácie je naplánovaná na roky 2022 a 2023.

Opravovať sa bude električka od Trnavského mýta

Modernejšie električky by sme tak mohli mať už za pár rokov po celej Vajnorskej radiále od Trnavského mýta až po Zlaté piesky. Obnovou prejde aj odbočka k železničnej stanici Nové mesto. Posúvať sa budú aj električkové zastávky, čo uľahčí prestup na autobusové linky.  A čo nás teda na novej električkovej trati čaká? Tak napríklad širšie zastávky pri Mestskom úrade, lepšie prestupy na Novej dobe, Zátiší a Jurajovom dvore, bezbariérové zastávky, preferencia električiek na križovatkách ale aj zazelenanie niektorých úsekov trate.

mapa modernizácie električky v Novom Meste

Opravovať sa bude úsek od Trnavského mýta po Zlaté piesky

Už čoskoro sa povezieme v modernejšej električke

Stavebný ruch by mal na tomto úseku električiek prebiehať od septembra 2022 až do novembra 2023. Opraviť sa má 5 km trate a tiež polkilometrová odbočka k železničnej stanici Nové Mesto. Nový šat dostane 12 zastávok. Náklady na projekt sú plánované vo výške 59 mil. EUR. Obyvatelia Nového Mesta sa tak budú môcť pýšiť už nielen modernou vozovňou , ale aj vynovenou električkovou traťou. Budeme si všetci držať palce, aby sme sa mohli voziť modernejšie v plánovaných termínoch.

Ja sa električkami presúvam po meste veľmi rád. A čo vy? Rád si prečítam vaše skúsenosti.

Stavebný ruch na električkovej trati v Novom Meste

Stavebný ruch na električkovej trati nás bude sprevádzať najmenej rok

Pridaj komentár