Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Detské ihrisko Jama s novou kaviarňou

Ihrisko Jama môže byť vďaka kaviarni ešte atraktívnejšie

Už som vám písal, že detské ihrisko na Novej Dobe, medzi Bratislavčanmi známe aj ako Jama, patrí v Novom Meste medzi tie najobľúbenejšie. Pred pár rokmi prešlo rekonštrukciou a deti sa tak môžu hrať na nových preliezačkách a ich rodičia posedieť pod starými platanmi, ktoré boli  revitalizované. Keďže som sa tam chodil hrávať už ako malý chalan, premýšľal som ako ho ešte vylepšiť. 

Detské ihrisko Jama prešlo rekonštrukciou

Ihrisko Jama je po rekonštrukcii opäť obľúbené miesto

Detské ihrisko sa nachádza medzi ulicami Vajnorská a Viktora Tegelhoffa. V jeho tesnom susedstve je polyfunkčný komplex Nová Doba. Areál ihriska je na noc uzamykateľný. Jeho veľkou výhodou je dobrá dostupnosť mestskou hromadnou dopravou aj blízkosť obchodného centra VIVO. V roku 2010 prebehla na ihrisku rekonštrukcia a revitalizácia a ihrisko sa opäť stalo vyhľadávaným miestom pre oddych obyvateľov Nového mesta ako aj ostatných Bratislavčanov. Návštevníkom ponúka množstvo detských preliezačiek, hojdačiek, zostavu posilňovacích strojov, stolnotenisový stôl a multifunkčné športové ihrisko. Tieň a intimitu prinášajú prírodné platany a iné vysoké dreviny a osadené lavičky.

Navrhovaná kaviareň na detskom ihrisku Jama

Páčila by sa vám takáto kaviarnička?

Ihrisko má takmer všetko, čo si deti a rodičia môžu želať, jedna podstatná vec mu však chýba kaviarnička. Navrhovaný objekt stánku s občerstvením a sociálnym zázemím bude vítaným obohatením lokality a poskytne návštevníkom služby, ktoré v súčasnosti postrádajú. Dva vzájomne pozdĺžne posunuté    prepravné    kontajnery budú umiestnené  v južnej  časti  ihriska, medzi dvoma vstupmi z ulice Viktora Tegelhoffa.  Jeden  z  nich  bude slúžiť ako  stánok  s  občerstvením  a otvárať   sa  na  drevenú   terasu,  v  nárožnej   časti   vystupujúcu nad zvažujúci sa terén.   Existujúce stromy budú do terasy  prirodzene integrované.  Druhý  kontajner bude tvoriť  sociálne  zázemie.  Vzájomná poloha  objektov  zabezpečuje   súkromie   pre  vstupy  do  sociálnych zariadení  a  zároveň  v  medzi priestore  medzi  plotom  a  kontajnerom vytvára oddelený priestor pre odkladanie nábytku.

Nové hojdačky na detskom ihrisku Jama

Pekný a praktický stánok poskytne všetko potrebné

Objekty budú tvorené dvoma štandardnými oceľovými prepravnými 20″ kontajnermi s vonkajšími rozmermi  6,058 x 2,438 x 2,896 m. Ponechajú si pôvodný   ráz   a  materiál,   doplnkové konštrukcie   a  predsteny  budú drevené.  Farebne  budú dominovať  červená  a  žltá,  doplnené  bielou farbou. Nutné  je dobudovanie elektrickej, vodovodnej a kanalizačnej  prípojky. Potrubia  budú vedené   v  nových  priečkach,   prípadne   pozdĺž   stien prekryté   predstenou.   Objekt   bude   uzatvárateľný   a   uzamykateľný. Vonkajšie sedenie bude umožnené na terase s dreveným povrchom a lemovanou bezpečnostným zábradlím. A viem aj, koľko by to mohlo stáť a hľadám partnera, s ktorým to zrealizujem.

 

Pridaj komentár