Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Piváreň na Zimáku – české pivo v Novom meste

Slováci sú milovníkmi piva a výnimkou nie sú ani Novomešťania. Slováci sa radi stretávajú so svojimi priateľmi a výnimkou nie sú ani Novomešťania. A ja mám pre vás tip na skvelé miesto so skvelým pivkom, kde sa môžete stretnúť so svojimi kamošmi a vychutnať si zlatý mok z toho najlepšieho českého pivovaru. Piváreň na Zimáku vám toto všetko naservíruje ako na tácke.

Piváreň na zimáku čašníci

Zimák miesto Budíka

Už je to takmer 10 rokov, čo prešiel Zimný štadión Ondreja Nepelu kompletnou rekonštrukciou. Vtedy v jeho priestoroch vyrástlo množstvo  skvelých gastro prevádzok. Jednou z nich bola aj piváreň, ktorú s pompou otváral hviezdny hokejista Marián Gáborík. Dlhé roky výborné fungujúca piváreň pred pár mesiacmi zmenila majiteľa a tak sa Budík zmenil na Zimák, Budvar na Plzeň, ale tá najlepšia atmosféra, ktorá do pivárne patrí, ostala zachovaná.

Industriál sa hodí k pivu

Veľké drevené stoly, stoličky a lavice, kde sa usadí aj väčšia partia kamošov, industriálny look, steny s dizajnom tehličiek. Toto všetko doplnené fotografiami súčasných i minulých slovanistov, momentkami zo zápasov a hokejkami a korčuľami, ktoré obúvali hviezdy z hokejového klubu Slovan. To je typické pre piváreň, ktorá sa nachádza na Trnavskej ceste. Samozrejme nemôže chýbať veľký výčap, kde vám načapujú to najlepšie pivko. A najlepšie je, že je súčasťou Zimného štadiónu. Môžete tam vybehnúť a osláviť víťazstvo svojho hokejového tímu, alebo posedieť večer s kamošmi a „filozofovať“ trebárs aj o nesmrteľnosti chrobákov.

Stavili na českú kvalitu

Pivárni na Zimáku čapujú výborné české pivká.  Pilsner Urquell a nepasterizovná desiatka Gambrinus sú tradičné pivné skvosty od našich západných bratov. Sortiment čapovaných pív dopĺňa tmavý 18 stupňový Master. Šikovní krčmári zo Zimáku vám ich načapujú dokonale orosené s penou tak akurát.  Ak máte chuť na fajnové rezané, či radler, zvládnu aj to. A ak vás pochytí hlad, v jedálnom lístku si určite nájdete niečo malé na zahryznutie, čo so zlatým mokom vo vašom pohári dokonale zahrá.

Pridaj komentár