Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Reštaurácia Batoni – s novým názvom a jedálnym lístkom

Slovo „batoni“ v gruzínčine pomenúva pána alebo majstra. A presne také je aj jedlo, ktoré vám v reštaurácii Batoni naservírujú – majstrovské. Ak ste ju ešte nenavštívili, určite to napravte. Okrem skvelých gruzínskych a ukrajinských dobrôt ostal priestor aj pre tradičnú stredoeurópsku kuchyňu.

 

Reštaurácia na frekventovanej Brečtanovej ulici na Kolibe bola tradične známa skvelou kuchyňou orientovanou na Rakúsko-Uhorskú kuchyňu. V menu ste našli dobroty z bravčového, hovädzieho  či kačacieho mäská a tradičné štrúdle, ktoré urobili za každým obedom či večerou skvelú sladkú bodku. Začiatok tohto roka priniesol do reštaurácie Stroodle významnú zmenu. Nový vietor priniesol do reštaurácie nový ukrajinský majiteľ, ktorý zemnil názov reštaurácie na Batoni a rozšíril aj ponuku jedál. Okrem tradičného rezňa či kačacích pŕs tu objavíte aj chute typickej gruzínskej a ukrajinskej kuchyne.

 

Čerstvé suroviny a tradičné recepty

Kuchyňu má pod palcom šéfkuchár s pôvodom z Gruzínska, Mamuka Kvirikashvili. Mamuka si zakladá na čerstvých surovinách a v kuchyni uprednostňuje tradičné recepty. Po tom ako vyskúšate tradičné gruzínske a ukrajinské dobroty mi dáte určite za pravdu. Jedlá chutia ako od babičky, ale nechýba im moderná bodka, ktorú Mamuka vtisne do každého taniera. Skvelé sú najmä jeho typické gruzínske a ukrajinské recepty, ale vynikajúco mu ide aj tradičná stredoeurópska kuchyňa.

Vyskúšajte gruzínske dobroty

Reštaurácií so zameraním na ukrajinskú a gruzínsku kuchyňu otvorili v posledných mesiacoch v našom hlavnom meste viacero. Tá v Novom Meste však patrí jednoznačne medzi najlepšie. Nájdeš tu napríklad úžasné gruzínske zeleninové nátierky z tekvice, repy, špenátu, či zelenej fazuľky, neskutočné polievky vrátane klasického boršču s hovädzím mäsom a mnoho tradičných mäsových a bezmäsitých jedál. Napríklad také chačapuri z Batoni je úplne neprekonateľné.

Reštaurácia Batoni prináša tradičné gruzínske a ukrajinské dobroty, ale aj stredoeurópsku kuchyňu.

Reštaurácia Batoni prináša kultúru

Východnú kultúru prináša majiteľ do Bratislavy nielen prostredníctvom skvelého jedľa. Pravidelne vo svojej reštaurácii usporadúva aj ukrajinské hudobné večery, na ktorých predstavuje ukrajinskú umeleckú sféru. Ak chcete vedieť, kedy bude najbližší hudobný večer, sleduj Facebook reštaurácie Batoni a dozvieš sa o všetkých novinkách. Napríklad aj o možnosti online objednávania.

 

 

Pridaj komentár