Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Vajnorská 21 – rekonštrukcia prinesie už za pár týždňov byty, administratívu aj retail

Budova Kultúrneho strediska na Vajnorskej ulici nebola najlepšou vizitkou Nového Mesta. Chátrajúci pozostatok socialistickej architektúry už dlho nespĺňal parametre súčasných moderných stavieb. Zmena, ktorá začala v druhej polovici minulého roka bude za pár týždňov dokončená.

Práce na projekte už finišujú

Projekt je realizovaný ako rekonštrukcia a dostavba pôvodne administratívnej budovy. Majiteľom budovy je investičná skupina Sympatia Group, ktorá na rekonštrukciu vybrala architektonickú kanceláriu Cakov + Partners. Od druhej polovici minulého roka sa na Vajnorskej intenzívne pracuje a napriek miernemu zdržaniu spôsobenému koronakrízou už práce finišujú.

 

A čo nás teda na Vajnorskej 21 čaká?

 

Budova kultúrneho strediska bude okrem tejto pôvodnej funkcie plniť aj rezidenčnú, administratívnu a retailovú funkciu. Pribudne nové podlažie s mezonetovými bytmi, z ktorých budú mať ich majitelia exkluzívny výhľad na Karpatské lesy. V osempodlažnej budove sa nachádza 55 bytov a apartmánov. K dnešnému dňu ostali voľné posledné 3 apartmány nachádzajúce sa na najvyšších podlažiach.

Majitelia najvyšších poschodí v projekte Vajnorská 21 budú mať takýto úžasný výhľad na Karpaty.

 

Administratíva a nové obchodné priestory

V administratívnej časti projektu si svoje nové sídlo zriadi majiteľ budovy. Určitú časť z  viac ako tisíc metrov štvorcových určených na kancelárie obsadí aj Sympatia Group. Na prízemí pribudne nový vstup do kultúrneho strediska, ktorý je súčasťou rekonštrukcie a ďalšie obchodné priestory.

Parkovanie bude ukryté v budove

Rekonštrukciou a dostavbou prešla aj časť, kde sa ešte pred niekoľkými rokmi nachádzali maličké potraviny. Na ich mieste je teraz postavený 4 podlažný parkovací dom, ktorého súčasťou bude aj autovýťah. Vďaka tomu bude 60 parkovacích miest ukrytých v budove. Na teréne vznikne len 13 parkovacích státí. Je veľmi otázne, či tento bude tento počet dostačujúci alebo vznikne ďalší tlak na parkovanie v okolitých uličkách.

Prízemie budovy Vajnorská 21 budú tvorené veľkoformátovými bezrámovými oknami, ktoré osadili koncom apríla.

Tešte sa na atraktívny mestský bulvár

Odborníci považujú tento projekt za príťažlivý. Ako sa vyjadril Adrián Gubčo z YIMBA, projekt ideálne dotvorí Vajnorskú ulicu, ktorá sa premení na atraktívny mestský bulvár. A pozitíva projektu môže čerpať aj širšia lokálna komunita. Vajnorská 21 sa môže stať vzorovým príkladom, ako premeniť chátrajúce budovy a podporiť tak oživenie miestnej štvrte. Spolu s pripravovanou rekonštrukciou električkovej trate zvýši kvalitu bývania v tejto časti Nového Mesta.

 

Pridaj komentár