Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Vysaďme spolu stromy v Novom Meste

Čo vám vylepší náladu? Určite vám teraz napadlo množstvo vecí, po ktorých sa cítite lepšie. A jednou z nich bol možno  aj pohľad na zeleň. A ja chcem, aby mali Novomešťania dobrú náladu, aby sa cítili dobre a preto pripravujem projekt Vysaďme spolu stromy v Novom Meste.

 

Zeleň zlepšuje životné prostredie aj naše zdravie

To, že zelené plochy s trávou, stromami, kríkmi a kvetmi nám zlepšujú náladu je zjavné pri každom pohľade na ne. A nie je to len náš subjektívny pocit. Takzvanú biofíliu a pohľad alebo výhľad na zeleň, t.j. využívanie rastlín v interiéroch a exteriéroch budov a na verejných priestoroch zaradili vedci medzi osem bodov, ktoré prispievajú k nášmu zdraviu a zlepšujú naše psychické nastavenie. Zeleň je užitočná nielen pre ľudí, ale pre planétu samotnú. Veď nenadarmo sa stromom a lesom hovorí pľúca Zemegule. Stromy a zeleň v meste dokáže zadržať vodu a znížiť teplotu na rozpálených chodníkoch a cestách aj o niekoľko stupňov. To je ďalšie plus pre ľudí žijúcich v meste.

 

Pre lepšiu náladu do prírody

Kam sa vyberiete, keď potrebujete zlepšiť náladu a nabrať energiu? Ja v také dni zájdem na prechádzku do lesoparku, posedím si na lavičke v parku, vybehnem na Kuchajdu…. Jednoducho niekam, kde som obklopený zeleňou. A presne to isté hľadáte aj vy, moji susedia – Novomešťania. Hovorili ste mi to pri osobných stretnutiach a rovnaký názor ste vyjadrili aj  v ankete o Novom Meste, kde som zisťoval, čo vám v Novom Meste najviac chýba a čo by ste chceli zlepšiť.

 

Posedieť si na lavičke v tieni stromov je veľmi príjemné na jar i v lete.

 

Vysaďme spolu stromy v Novom Meste

A aby bolo zelene v Novom Meste viac, rozbehol som projekt Vysaďme spolu stromy v Novom Meste. A budem veľmi rád, ak sa do projektu zapojí čo najviac Novomešťanov. Môžete mi pomôcť s hľadaním vhodných miest, kam stromčeky, kríky, či kvety umiestniť tak, aby potešili pohľad Novomešťanov a zlepšili kvalitu života v Novom Meste. Môžete sa dobrovoľnícky zapojiť do samotnej výsadby, ktorú odštartujem na jar 2021. Môžete tento projekt podporiť aj poukázaním finančného príspevku na transparentný účet.

 

 

Pridaj komentár