Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Portugalské slnko v Bratislave – Beija Flor Lounge

Káva, raňajky, sendviče, pastel de nata, víno ale najmä tanec, energia a dobrá nálada. To nájdete v novootvorenom tanečnom klube, kaviarni a vinárni Beija Flor Lounge v bratislavskom Novom Meste, kde na vás dýchne kus portugalskej kultúry, temperamentu a radosti. 

 

Beija Flor nie je pre nadšencov tanca a portugalskej kultúry neznáma. Dlhé roky fungovala tanečná škola v priestoroch v Panorama City. Od začiatku januára otvorila svoje brány v Novom Meste. Na Vajnorskej 98G oproti plavárni Pasienky organizuje David a jeho tím tanečné kurzy a pravidelné eventy a servíruje úžasné raňajky.

 

Sladké i slané…. ale hlavne chutné

Chutné raňajky potešia aj tých, čo nemajú k pohybu príliš blízko. Od ranných hodín vás usmievavý čašník privíta s voňavou kávičkou a typickými portugalskými raňajkami. Obľúbeným Tosta mista sendvičom s portugalským syrom a šunkou, alebo chorisom, či slaninkou a výbornými vajíčkami. Tých čo preferujú sladké raňajky určite poteší úžasný koláčik Pastel de nata, ktorý je vraj ambasádorom portugalskej kultúry ?. Ale samozrejme to nie je jediná sladká dobrota, ktorú vám tu naservírujú, vybrať si môžete aj croissanty alebo ďalšie sladké dobroty.

Raňajky môžu kľudne trvať aj celý deň.

 

Aj nápoje prišli z Portugalska

 

Z tejto juhoeurópskej krajiny je samozrejme aj káva, ktorú v Beija Flor Lounge servírujú. Vykúzlia vám z nej presso ale i kávové dobroty s mliekom. K večernému posedeniu s priateľmi si môžete dať napríklad vínko, červené, biele, či ružové. Tiež prirodzene z portugalskej produkcie.

 

Pravidelné kurzy aj víkendové eventy

 

Večer patrí v Beija Flor Lounge jednoznačne tancu. Podvečerné kurzy salsy, bachaty, kizomby a ďalších tanečných štýlov sú otvorené pre začiatočníkov aj pokročilých. Stačí ak sa prihlásite na webovej stránke alebo na Facebooku Beija Flor Lounge. A zabudnúť nemôžeme ani na obľúbené víkendové eventy plné hudby, tanca a zábavy.

 

Beija Flor Lounge to má rozbehnuté skvele. Tešíme sa, že takýto podnik v Novom Meste pribudol a želáme mu veľa hostí a tanečníkov.

Pridaj komentár