Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Na Dračí kros zavítal tento rok nielen drak Emil, ale aj Karči

Dračí kros je obľúbené bežecké podujatie, na ktorom sa pravidelne schádzajú dráčikovia, drakobijci ale i seriózni bežci. Na tohtoročnom Dračom krose bol okrem Draka Emila aj Karči, ktorý sa postaral o program pre deti.

 

Areál pod Horárňou Krasňany v malokarpatských lesoch sa aj tento rok premenil na miesto, kde sa stretli malí a veľkí dráčikovia a drakobijci s drakom Emilom. Tento rok sa k Emilovi pridal aj náš Karči a spolu pripravili pre deti, ale aj vážnych bežcov príjemný sobotný program.

 

Dračí kros s Karčiho aktivitami pre deti

Areál pod horárňou sa 17. októbra už  od ranných hodín zapĺňal malými i veľkými športovcami. Slnko predierajúce sa spomedzi mrakov bolo prísľubom pekného počasia a my sme sa pustili do príprav. Nachystali sme kreatívny kútik, kde si deti mohli vyrobiť svojho dráčika alebo im pani Silvia namaľovala na tvár obľúbený motív. Postavili sme bicykel, na ktorom si tí smädní mohli vybicyklovať chutné smoothiečko. A pre tých, ktorým ešte ostala energia sme postavili prekážkové dráhy.

Rozcvička je základ úspechu pri každom behu

Rozcvička je základ úspešného behu

Skôr než sa Malí dráčikovia do 4 rokov, Veľkí dráčikovia do 6 rokov, Deti z dračej prípravky do 9 rokov. Mladší draci do 12 rokov a Starší draci do 15 rokov postavili na štart pripravila si pre nich Karči to najdôležitejšie, čo môžu pred úspešný športovým zápolením spraviť. Svoje telo naštartovali a zahriali pri poriadnej rozcvičke, ktorá ich nabudila na poriadny výkon.

 

Drak Emil nesklamal ani tento rok

Po ukončení detských behov sa deti rozpŕchli na Karčiho aktivity a čakali, kým Horáreň navštívi drak Emil. „Malokarpatský červený ostnáč“ si aj tento rok prišiel medzi bežcov a bežkyne hľadať ženu. A ako po minulé roky, aj tento rok odišiel s prázdnou. Tak nám venoval aspoň chvíľu svojho času a spravil si s nami zopár fotiek.

 

Ďakujeme všetkým, ktorí sa na tomto skvelom podujatí podieľali, ktorí ho navštívili a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

 

Pridaj komentár