Nové Mesto - najlepšia časť BratislavyNové Mesto - najlepšia časť Bratislavy

Víkend otvorených parkov a záhrad sa uskutoční už najbližší víkend

Viac ako stovka slovenských parkov, historických a komunitných záhrad, školských, súkromných, či verejných parkov je pripravená na návštevu hostí v rámci 13. ročníka podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, ktorý sa uskutoční od 25. do 27. júna 2021.

 

Návštevníci sa dozvedia zaujímavosti o histórii i súčasnosti

Organizátori podujatia zo združenia Národný trust v spolupráci s majiteľmi a dobrovoľníkmi nám umožnia nielen navštíviť neraz neprístupné záhrady a parky, ale sa dozvedieť aj niečo zaujímavé o histórii i súčasnosti jednotlivých lokalít. Súčasťou podujatia je aj skvelý program a komentované prehliadky.

 

Víkend otvorených parkov a záhrad na Liptove, na Spiši i v Bratislave

Viac ako stovka slovenských parkov a záhrad, v ktorých sa podujatie uskutoční je roztrúsená po celom Slovensku. Špeciálny program počas Víkendu otvorených parkov a záhrad je pripravený napríklad v parku pri hrade a kaštieli v Liptovskom Hrádku, Madaras parku v Spišskej Novej Vsi, či v Parku rodín v Tvrdošovciach, ale aj na mnohých ďalších miestach. Kde všade na Slovensku otvoria záhrady a parky svoje brány návštevníkom nájdete na stránke podujatia.

Komentovaná historická prechádzka bude viesť cez Kamzičí jarok a Gaštanicu.

Prehliadky sú pripravené aj v našom Novom Meste

Najväčšia koncentrácia parkov a záhrad, ktoré otvárajú svoje brány je v Bratislave. Sprístupnené budú viaceré miesta, ktoré sú bežne pre verejnosť zatvorené. Preto neváhajte a využite príležitosť navštíviť ich. Ak pritom nechcete opustiť lokalitu Nového Mesta, tak si z programu môžete vybrať prehliadky Jurajovho dvora, ktoré sa uskutočnia v sobotu i v nedeľu alebo návštevu Kamzičieho jarku a parku Gaštanica, ktoré sa nachádzajú na Ceste na Kamzík a na historickú prechádzku vás organizátori pozývajú už v piatok. Presný zoznam miest a podujatí, ktoré sa v Bratislave uskutočnia nájdete v bulletine.

Podujatie Víkend otvorených parkov a záhrad sa uskutoční 25. až 27. júna 2021. Záštitu nad ním prevzali ministerka kultúry SR Natália Milanová, minister životného prostredia Ján Budaj a primátor mesta Bratislavy Matúš Vallo.

Pridaj komentár